Fizyka, chemia, biologia i psychologia - jak może wyglądać życie na innych planetach? (Sesja IV: 14-19.02.2022, prof. Paul C.W. Davies, Arizona State University, USA)
Serdecznie zapraszamy do udziału w forum dyskusyjnym organizowanym przez Fundację Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha. Projekt jest realizowany jako część wspólnego przedsięwzięcia instytucji skupionych wokół ogólnopolskiego stowarzyszenia instytucji zajmujących się interaktywną nauką Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka – SPiN.

Projekt "SPINaj naukę" jest dofinansowany z Programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

Forum dyskusyjne ma na celu przeprowadzenie dyskusji na temat możliwości wykrycia inteligentnego życia we Wszechświecie. Wykład główny wygłosi ekspert zagraniczny prof. Paul C.W. Davies (autor książki „Milczenie gwiazd” i wielu innych na ten temat). Przedstawiona zostanie też prelekcja na temat tego jak prawa fizyki warunkują życie na Ziemi. Dalej zostaną przeprowadzone debaty na temat różnych zagadnień związanych z możliwością wystąpienia życia poza Ziemią z udziałem lokalnych ekspertów: kosmologii - prof. US Adama Balcerzaka z Uniwersytetu Szczecińskiego (US), biologii - prof. US Dariusza Wysockiego, psychologii i teologii - ks. prof. Zdzisława Kroplewskiego oraz filozofii - prof. US Macieja Witka. W debacie wezmą też udział astronomowie amatorzy. Wszyscy wypowiedzą się na temat tego jak wyobrażają sobie życie na innych planetach.

Aby wziąć udział w forum dyskusyjnym należy zarejestrować się wypełniając poniższy formularz.

Pierwszych 100 zarejestrowanych użytkowników (30 grupowych i 70 indywidualnych) otrzyma link do wydarzenia w aplikacji Zoom. Pozostali uczestnicy otrzymają link do wydarzenia transmitowanego na kanale YouTube - Fundacja Eureka.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Eureka im. Prof. Jerzego Stelmacha, al. Wojska Polskiego 109A/10, 70-483 Szczecin, zgodnie z przepisami RODO oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowe informacje w zakresie przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się na stronie internetowej http://fundacja-eureka.edu.pl/?q=rodo.

Dalsze instrukcje otrzymasz po rejestracji.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Imię i nazwisko (w przypadku grupy dotyczy opiekuna grupy/organizatora grupy) *
Nazwa instytucji (w przypadku zgłoszenia grupowego)
Adres e-mail *
Miejscowość
Jestem zainteresowany udziałem w: *
Required
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy