Öfkeden Empatiye Kayıt Formu 11.2022
Öfkeyle ilişkiniz nasıl?
‘Nereden çıktın sanki’ diye, öfkeye öfkeyle mi yaklaşıyorsunuz?
Ya da “Ben iyi biriyim, bana yakışmaz” deyip öfkeyi görmezden mi geliyorsunuz?
Yoksa sık sık başkalarına gösteriyor ( özellikle en yakınlarınıza) ve sonra pişman mı oluyorsunuz?

Onu “merak” dışında bir yaklaşımla ağırlıyorsanız bilin ki istemediğiniz 'şiddetli yaşam'ın potansiyel olarak yaratıcısı olma ihtimaliniz var.
Şiddetsiz İletişim kitabının önsözü, “Şiddetsizliğe giden yol, içimizdeki şiddeti anlayıp varlığını kabul etmekten geçer” diyen Arun Gandi anektotu ile başlar.
Ve Marshall Rosenberg  “Öfkeyi görmezden gelmemiz, bastırmamız veya yutmamız değil, aksine öfkemizin özünü tümüyle ve içtenlikle ifade etmemiz gerekir” der.
İşte hayalini kurduğumuz şefkatli ve birbirimizle güçlü bağlar içinde olduğumuz o dünyayı yaratabilmek için belki de en çok bu duyguyu tanımak gerekiyor.

Siz de Şiddetsiz İletişim konusunda minimum 10 saat ve üzeri eğitim aldıysanız ve;
* öfkenizle bağ kurmak,
* öfkenizin altında yatan sebepleri anlamak,
* duygusal dayanıklılığınızı artırmak (resilience),
* kendinize ve başkalarına empati yetkinliğinizi geliştirmek ,
* öz şefkatinizi beslemek,
istiyorsanız bu yolculuğa davetlisiniz.

 Gelin, hayatı birlikte zenginleştirelim.

Program İçeriği :
* Öfkemle karşılaşmadan hazırlık (kendime eşlik etme becerilerimi geliştirmek),
* Öfkemi anlamak,
* Öfkeye eşlik eden diğer duyguları anlamak,
* İyileştiren empati,
* Düşman İmgelerini Dönüştürmek, 
* Süpervizyon ( 03 Kasım sonrası 1'er saatlik 4 buluşma)

Buluşma Saatleri  :

14-21-28 Kasım, 05-12 Aralık  2022 

Salı  20:30-22:45

12 Aralık sonrası 4 hafta 1'er saatlik pratik buluşması (süpervizyon)

Genel koşullar :
- Program en az 10, en fazla 14 kişi ile açılacaktır.
- Eğitim tarihinden 5 gün önce katılımcılarımızın yer aldığı bir whatsapp grup oluşturulacaktır.
- Eğitime kaydınız ön kayıt ücreti olan 600 TL'yi belirtilen hesaba yatırmanızla gerçekleşir.
- Eğitimin açılması için gereken sayıya ulaşılamaz ise yatırılan peşinat tarafınıza iade edilir.

ÖNEMLİ NOTUMUZ : 
Bu eğitimden önce 10 saat Şiddetsiz İletişim eğitimi almış olmanızı istiyoruz.
Zira öfke, utanç, suçluluk, yas gibi duyguları çalışacağımız için kendinizi gözetebilecek empatik uyanıklığa sahip olmanızı önemsiyoruz. Bu uyanıklık duygusal güvenliğinizi sağlayacaktır.
Biz eğitim süresi boyunca bu güvenli alanı oluşturmak ve tutmak için gerekenleri yapıyor olacağız. Yine de kendinizi gözetmekte zorlandığınız durumlarda sizi  bizimle şeffaf bir şekilde konuşmaya davet ediyoruz. Kapılarımız hep açık olacak.

Kayıt :
Eğitimin Toplam Ücreti : 1.600 -2.200 TL * + KDV
Öğretmenler İçin            : 1200 TL + KDV   (Kontenjanımız 4 kişidir)

Psikoloji veya Sosyoloji 4. sınıf öğrencisi veya 1 yıllık mezun 1 kişiye burs verilecektir.(Başvuru için gunebakangelisim@gmail.com' a yazabilirsiniz.)

Ön Kayıt Ücreti              :   600 TL  
Banka Bilgileri               :   Esin Erek - Finansbank - TR22 0011 1000 0000 0090 7188 77

Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitimin  başladığı hafta tamamlamanızı rica ediyoruz. Sizin için daha uygun, farklı bir seçenek sunmak isterseniz lütfen bizimle irtibata geçebilir misiniz?

Ön kayıt ücretinizi yatırdıktan sonra gunebakangelisim@gmail.com veya 533.3632184 nolu telefondan teyid almanızı rica ederiz.

* Gönüllülük esasına dayanan ve bu eğitimin yaşamınızdaki değerine sizin açınızdan karşı gelen, sürdürülebirliliğimiz için belirttiğimiz, fiyat aralığında bir rakamı seçebilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle


Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Adınız - Soyadınız
Telefon
Daha önce aldığınız şiddetsiz iletişim eğitimlerini ve saatlerini paylaşır mısınız? (Bu eğitime katılabilmek için 10 saatlik şiddetsiz iletişim eğitimi almış olmanızı istiyoruz)
Bu eğitime katılma motivasyonunuz nedir?
Katılanlar bu eğitim için ne dediler?
- Öfkeyle İlişkim Şi Festivali'nden : Öfkeyi bu kadar akışkan bir yöntemle, adeta soğan gibi aça aça ilerleten ve meselenin özüne ulaştırıp, çıkış adımlarını belirleyen, çok doğru yapılandırılmış bir oturumdu. İçeriğe, sunum, aktarım şekline, yaklaşıma, bu kadar nazik bir konuyu yumuşacık bir yerden almamı sağlayan samimiyete bayıldım.(A.T)

- Öfke ve utanç çalışmaları bende çok büyük gelişim sağladı, öfkemi inceleyip altında yatanları anlayabilmenin yolunu öğrendim. Beni özgürleştiren bir çalışma oldu ,öfke , utanç çalışınca otomatik şefkat geliyor. Değişimin ve ihtiyacın giderilmesinin benim değişimim ve kendimle bağlantımla mümkün olduğunu fark ettim. (B.B)

- Eğitime katılma niyetim öfkemi ve onunla ilişkimi anlamaktı. Öfkenin hayatımı bu kadar zenginleştireceğini düşünmezdim. Öfkeden empatiye eğitimi sayesinde kendimi yeniden şefkatli ve meraklı yanımla birlikte keşfetmek çok güzeldi. Hem karşılanmayan ihtiyaçlarımı daha net anladım hem de duygusal dayanıklılığım arttı. Öfke geldiğinde artık elimde bir yol haritam var. Bu özgürleştiren deneyim ve emekleriniz için çok teşekkür ederim, devamı olsa yine katılmak isterim (G.Ö)


Bu atölye için ne dediler? ( Diğer katılımcı videolarına you tube sayfamızdan ulaşabilirsiniz) https://www.youtube.com/watch?v=54SnNcerp7c&list=PLlGq09MBisBpH-jbjskW9hTcLottzwvou
Günebakan Gelişim ve Danışmanlık Merkezi'nin eğitim ve etkinliklerinden telefon veya mail ile bilgi almayı kabul ediyorum. ( Paylaştığınız bilgiler KVKK uyarınca sadece kurumumuzda saklanacak olup üçüncü şahıslar ve kurumlar ile paylaşılmayacaktır)
Clear selection
Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy