Eesti MEP 2022 registreerimine
Tere!

Mudel-Eesti Sihtasutusel on hea meel näha, et oled otsustanud tulla 2022. aasta Eesti MEPile!

Kõigi küsimuste ja muredega aitab MEPi peakorraldaja Kätriin Pruul: katriin.pruul@mudeleesti.ee, 51 974 863
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Eesnimi *
Perekonnanimi *
Sugu
Sünniaeg *
MM
/
DD
/
YYYY
Telefon *
Kool *
Klass *
Maakond või linn *
Teemade valik

1)  SOTSIAALKOMISJON

Kõrged elektrihinnad põhjustavad makseraskusi ka ettevõtetele, kuid eriti üksikisikutele. Kuidas peaks riik toimima energiakriisis? Millised riiklikud meetmed suudavad ühiskonda edasi viia? Mille põhjal ja kuidas toetada ühiskonna eri osi?

2)  ARENGUKOMISJON

Euroopa Liit kaotab tööturul tehnoloogiasektori talente konkureerivatele riikidele nagu USA ja ÜK. ELi ettevõtted on jäänud maha pea kõigis kümnes tehnoloogiasektoris, nt tööstuse automatiseerimine ja tehisintellekti rakendused. ELi vahenditega koolitatud inimesed hakkavad reaalset kasu tootma mujal. Kuidas hoida ettevõtteid ja talente Euroopas ning luua neile tööks ja arenguks sobiv keskkond?

3)  MAJANDUSKOMISJON 

Krüptoturg on praegu selle kiire arengu ja innovatsiooni tõttu minimaalselt reguleeritud. Investeerimisbuum krüptoturul toob platvormidele vähese investeerimiskogemusega inimesi, kes langevad suurema tõenäosusega petuskeemide ohvriks. Vähereguleeritud krüptoturg on avanud uuemaid võimalusi rahapesule ja Ponzi skeemidele. Milliseid põhimõtteid peaks ELi riigid krüptoturu reguleerimisel järgima ning keda tuleks reguleerida? 

4)  VÄLISKOMISJON

Aktiivse sõjategevuse keskel sai Ukraina 2022. aasta juunis ELi kandidaatriigi staatuse. Kuidas ja millal peaksid ELi riigid panustama selle ülesehitamisse? Milline peaks olema Euroopa Liidu ja milline liikmesriikide individuaalne panus, arvestades Ukraina idapartnerluse ja kandidaatriigi staatust? 

5)  REGIONAALARENGU KOMISJON

Inimeste harjumused ja vajadused linnaruumis on muutunud. Eelistatakse rohelust ja sõidetakse kergliiklusvahenditega. Ometigi on see innovatsioon välja toonud puudused linnaruumi taristus. Kuidas tagada linnades inimsõbralikum infrastruktuur? Millist innovatsiooni on vaja, et kujundada tuleviku Euroopa Liidu linnad ja nende linnaruum kliimamuutusele vastupidavaks ning vähem reostavaks?

6)  NAISTE ÕIGUSTE KOMISJON

Abordile juurdepääsu piirates suureneb oht naiste tervisele – üldjuhul tehakse aborte edasi, aga ebaturvaliselt ja ilma riikliku järelvalveta. Maailmas on abordi keelustamine tõusev trend. Kuidas tagada ELis naistele abordiõigus, et järgida võrdse tervishoiuõiguse põhimõtet, arvestades de facto abordikeeldu Poolas ja Maltal? 

7)  TERVISHOIUKOMISJON

Inimeste ebatervislikud valikud mõjutavad oluliselt tervishoiusüsteemi ehk maksumaksjate rahakotte. Suitsetamine ja ülekaalulisus on ühed peamised südame-veresoonkonna haiguste tekkepõhjused. Kahjulikud on ka noorte seas populaarsed ühekordsed e-sigaretid. Kuidas suunata inimesi tegema tervislikumaid valikuid? Milliseid meetodeid peaks kasutama, et suunata inimesi tervislikuma elustiili poole? Kuidas jaotada vastutust inimeste tervise eest eri sektorite vahel, ja millised meetmed on selleks vajalikud?

8)  TARBIJAKAITSEKOMISJON

Big Tech ehk suured tehnoloogiaettevõtted [Apple, Amazon, Meta (Facebook) ja Alphabet (Google)] omavad suuri monopole tehnoloogia- ja innovatsioonisektoris. Tavainimeste isikuandmed on koondunud Big Tech-mudeli alusel väheste suurkorporatsioonide kätte. Kuidas peaks piirama suurte tehnoloogiafirmade tegevust ning suurendama nende läbipaistvust? Kuidas peaks EL suhtuma Hiina tehnoloogiaseadustesse ning ettevõtetesse nagu TikTok ja Huawei?


Esimene eelistus *
Palun vali komisjonide teemadest kolm endale kõige meelepärasemat
Teine eelistus *
Palun vali komisjonide teemadest kolm endale kõige meelepärasemat
Kolmas eelistus *
Palun vali komisjonide teemadest kolm endale kõige meelepärasemat
Toitlustus *
Täpsustus eelmisele küsimusele
Ööbimine *
Tallinnast väljastpoolt saabuvad osalised saavad ööbida hostelis Fat Margaret's (Põhja pst 23, Tallinn)
Soovi korral märgi eelistatud toakaaslased
Osavõtutasu (€20) maksmine *
Osavõtutasu tagab toitlustuse, materjalid ja vajaduse korral ka majutuse terve sündmuse vältel. Transpordikulusid Tallinnasse ja tagasi kodukohta ei kaeta.
Kas lubad endast ürituse ajal pilte teha? *
Kas lubad endast ürituse ajal tehtud pilte sotsiaalmeedias avaldada? *
3. oktoobril Riigikogus tehtavad pildid ja videod on igal juhul avalikult kasutatavad ning nõusolek selleks on MEPil osalemise eeldus *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of pruul.com. Report Abuse