Status umělce 

Vážení a milí,

zajímá Vás téma Statusu umělce a chtěli byste nám pomoci zlepšit postavení profesí spojených s oblastí volného výtvarného umění? 

Pokud ano, rádi bychom Vás jménem Spolku Skutek (www.spolekskutek.cz) a organizace Fair Art (www.fairart.cz) poprosili o vyplnění následujícího dotazníku. Jeho cílem je zmapovat, jak se umělci a umělkyně, kurátoři a kurátorky a kritici a kritičky (dále společně jako “umělec”) identifikují v rámci našeho právního systému. 

Sesbírané a vyhodnocené odpovědi poskytneme Ministerstvu kultury České republiky, které aktuálně připravuje návrh zákonné úpravy o "Statusu umělce”. Co bude tato úprava a zákon obsahovat, jakým způsobem bude reflektovat specifika práce představitelů a představitelek našeho oboru, záleží ve velké míře  na nás. Tento dotazník je způsobem, jak ministerstvo přesvědčit o existenci profese výtvarného umělce či umělkyně.

Dotazník je anonymní. V případě, že Vás problematika zajímá a chcete být dále informování, zanechte nám, prosím, na konci dotazníku svoji e-mailovou adresu. Výstupy dotazníku zveřejníme začátkem roku 2023 na webu Spolku Skutek a Fair Art.

Budeme Vám vděční, pokud informaci o formuláři rozšíříte mezi další představitele a představitelky našeho oboru.

V případě nejasností se na nás prosíme obraťte emailem na adresu spolekskutek@gmail.com.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Identifikujete se jako *

Kolik je Vám let?

*
Která je Vaše převažující profese v oblasti volného umění ? *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy