ŠANCE PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ: ZMĚŇTE SI ŽIVOT
Časopis Reportér a nezisková organizace Revenium hledají pro nový projekt Šlápněte s námi do pedálů (https://www.inspirante.cz/index.php/2018/09/19/slapnete-s-nami-do-pedalu/) jednotlivce nebo rodiny, kteří by chtěli od základů změnit svůj život. Nabídka platí pro rodiny, kde je alespoň jeden z rodičů zdravotně postižený, případně kde rodiče mají postižené dítě a kvůli péči o něj nemůže minimálně jeden z nich chodit do zaměstnání.

„Hledáme ideálně rodinu, jejíž členy trápí nemoc nebo postižení, a která chce od základu změnit život. Zjistit, že nemoc či postižení nemusí být nutně stopkou pro skloubení rodinného a profesního života,“ říká předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová.

Reportér a Revenium během roku pomohou dospělým členům najít si dobrou práci na otevřeném trhu práce, dobrou a chápající školu pro děti, kvalitní bydlení upravené podle potřeb (vzhledem k typu postižení).

„Podmínkou však je, aby rodina byla ochotna se kvůli změně životního stylu třeba i přestěhovat, vzdělávat se, pracovat na sobě a také o svém příběhu veřejně mluvit, a to po celou dobu trvání projektu a minimálně půl roku po jeho skončení,“ vysvětluje Potměšilová. Podle ní se řada rodin, v niž jeden člen těžce onemocní, nebo přijde k úrazu do bludného kruhu, kdy má nakonec pocit, že jedinou možností je vzdát se kariérních i životních snů. “Přitom existuje celá řada možností, které nabízí jak tuzemský sociální systém, tak řada soukromých zaměstnavatelů, které umožní obtížnou životní situaci nejen překonat, ale zároveň vyřešit tak, aby se nikdo z rodiny nemusel takzvaně obětovat,” vysvětluje Potměšilová.

Pokud se chcete do projektu zapojit, vyplňte prosím krátký dotazník, a to do 20. listopadu 2018. Do poloviny prosince pak odborníci vyberou jednotlivce či rodinu, kterou do prvního ročníku projektu zapojí.

Email address *
Kontaktní údaje
Jméno *
Your answer
Příjmení *
Your answer
Telefon *
Your answer
Adresa *
Your answer
Motivace
Váš příběh/ motivace, proč se chcete do projektu zapojit (maximálně 1500 znaků) *
Your answer
Souhlasíte s rozhovorem s odborníky v místě vašeho bydliště? *
Souhlasíte v případě, že budete vybráni, s medializací vašeho příběhu? *
Souhlasíte s natáčením postupných etap projektu? *
Reference
Napište minimálně 2 osoby (lékař, sociální pracovnice, bývalý zaměstnavatel…), které mohou na vás podat nějaké reference *
Your answer
Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem výběru účastníků projektu Šlápněte s námi do pedálů *
Děkujeme a nejpozději 25. listopadu 2018 se vám ozveme na vámi udanou e-mailovou adresu.
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Revenium. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms