28/9 KROKY PRO DEMOKRACII
Milí přátelé, v pátek 13. září brzy ráno jsme rozeslali mail s informacemi k chystané akci Kroky pro demokracii, která byla zamýšlena jako obecná podpora demokracie a občanské soudržnosti. Nebyla tedy reakcí na rozhodnutí městského státního zástupce Erazíma o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, které bylo zveřejněno až o několik hodin později. Erazímovo odůvodnění tohoto rozhodnutí otřáslo důvěrou občanů v právní stát. Stává se precedentem legalizace účelového jednání, které může mít nedozírné následky.

Kroky pro demokracii se tedy mohou stát významnou příležitostí ukázat, jak důležité je srozumitelné objasnění důvodů rozhodnutí městského státního zástupce.

Chcete-li se v sobotu 28. září (Den české státnosti) přidat k celorepublikové akci KROKY PRO DEMOKRACII, vyplňte prosím následující dotazník a pomozte uspořádat setkání ve Vaší obci!

Není to nic obtížného.

Jak to funguje?

1) Rozmyslete si, jestli do toho jdete.
2) Rozmyslete si odpovědi na otázky v tomto dotazníku.
3) Zaregistrujte se (vyplňte dotazník), a to nejpozději do čtvrtka 26. 9. do 20:00. Čím dříve se zaregistrujete, tím více času budete mít na přípravu.
4) My do dvou dnů potvrdíme Vaši registraci a pošleme Vám INSTRUKCE.
5) Jakmile bude Vaše setkání potvrzeno a pročtete si INSTRUKCE, můžete začít zvát lidi osobně, mailem, plakáty...
6) My Vaše setkání zaneseme do Mapy a Seznamu všech zúčastněných obcí, které zveřejníme ve středu 18. září.
7) V pátek 27. září Vám pošleme krátký text společného Prohlášení.
8) Vy v sobotu 28. září akci uskutečníte.
9) Do středy 2. října. nám pošlete E-MAILEM 3 nejlepší fotografie (jednu z nich skupinovou), POČET lidí, kteří se setkání zúčastnili a krátké shrnutí, jak akce proběhla. Více fotografií neposílejte, nejsme schopni je zpracovat. Neposílejte ani odkazy na Facebook, sdílené disky, úschovny apod. Velmi nám tím pomůžete.

P. S. Prosíme Vás, abyste setkání organizovali jako čistě občanskou - nepolitickou akci. Každé veřejné setkání samozřejmě má svůj politický rozměr, není ale dobré, aby setkání s nadstranickým cílem organizovala konkrétní politická strana - to může celou řadu potenciálních účastníků odradit. To neznamená, že setkání nemohou uspořádat členové politických stran, místní zastupitelé, starostka, atd. - naopak, členství a činnost v politických stranách či funkcích pokládáme za hodnotné. Pouze si musíte dát pozor a setkání důsledně pojmout jako svolané občany, nikoliv politickými stranami. Akce by tedy neměla být propagována pod hlavičkou jakékoli strany a neměla by na ní zaznívat agitace ve prospěch té či oné politické strany. Držte se obecných demokratických principů a toho, co je dobře či špatně. Děkujeme!

P. P. S. Zapojených obcí přibývá. VELICE PROSÍME, ABYSTE FORMULÁŘ VYPLNILI ÚPLNĚ A PŘESNĚ PODLE POKYNŮ. ŘEŠENÍ JAKÝCHKOLI ZMĚN, DOPLNĚNÍ A VÝJIMEK JE V TOMTO OBJEMU OBROVSKY NÁROČNÉ. MOC NÁM TÍM POMŮŽETE.

Teď už víte všechno! Tak s chutí do toho :)

*************************************************
Informace o ochraně osobních údajů: https://www.milionchvilek.cz/privacy-policy
Jméno a příjmení: *
Your answer
Obec, v níž chcete pomoci:
Your answer
PSČ obce:
Your answer
Kde přesně se setkání ve Vaší obci uskuteční? (uveďte prosím přesnou adresu, ať jsme schopni místo najít na mapě)
Your answer
Popište charakter akce:
Bude to pochod, procházka, výšlap, běh nebo nějaká jiná forma setkání? Budou na setkání hovořit nějací řečníci, zazní hudba, proběhne nějaký speciání program? Máte v plánu nějaký společný happening jako například rozsvícení světel? Máte v plánu společný oheň s opékáním buřtů? Jak dlouho bude akce trvat, odkud a kam se budou lidé přesouvat? Popište prosím v několika větách, o co půjde. Z textu budeme vycházet při popisu události při zadávání do Seznamu a Mapy a také do pozvánek signatářům z vašeho města nebo obce.
Your answer
KDY?
Your answer
Email:
Your answer
Telefon:
Your answer
Máte zkušenosti s pořádáním podobné akce?
Your answer
Můžeme poskytnout Váš mail a telefon lidem, kteří se na nás obrátí s tím, že by rádi s organizací protestu ve Vaší obci pomohli?
Odkaz na FB událost, pokud ji máte založenou: *
Přesvědčte se, že je událost veřejně přístupná; velmi nám pomůže, když založíte událost rovnou a nebudete spoléhat na její pozdější doplnění
Your answer
Máte nějakou otázku?
Your answer
Díky, že do toho JDETE s námi! :)
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service