IWalk Uherský Brod
Zúčastněte se komentované prohlídky nazvanou IWalk Uherský Brod. Provázet vás budou studenti Gymnázia JAK zapojení do projektu IWalk.

V sobotu 26. ledna 2019 u příležitosti 76. výročí tří transportů Židů z Uherského Brodu a širokého okolí, proběhne komentovaná prohlídka po místech spjatých s perzekucí Židů v období protektorátu.

Postupně se zastavíme na 5 následujících místech. Na místě, kde dříve stála synagoga, se dozvíte o předválečném životě židovské obce a o vypálení synagogy. Před bývalým hotelem Smetana se dozvíme o ilegálním převádění přes hranice na Slovensko a o zatýkání gestapa. U radnice se dozvíte informace o perzekuci Židů za války. Před budovou gymnázia se dozvíte podrobnosti, jak nacisté organizovali transporty do terezínského ghetta. A před nádražím si připomeneme osudy Židů, kteří sice z Uherského Brodu nepocházeli, ale byli skrz něj odtransportováni do Terezína.

Sraz je vždy v uvedenou hodinu u pošty na rohu ulic Bří Lužů a Tkalcovská.

Komentovaná prohlídka je zdarma. Podmínkou účasti je předběžná registrace v tomto formuláři níže. Z technických důvodů je počet účastníků omezen.

NÁVOD NA STAŽENÍ APLIKACE IWALK DO MOBILU (podmínkou je operačním programem Android a IPhone na vašem smartphonu či tabletu)

V google Obchod Play je ke stažení aplikace USC Shoah - iWalk pro smartphony a tablety s operačním programem Android a IPhone. Nová verze umožňuje, aby si účastníci komentovaných prohlídek v předstihu stáhli veškeré potřebné materiály do svého smartphonu či tabletu a videa a fotografie a během komentované prohlídky je sledovali offline, což nijak nezatíží datové připojení.

Nainstalujte si zdarma novou aplikaci ZDE
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.illion.usc

Postup stažení IWalk Uherský Brod:
1. Nainstalujte si z výše uvedeného linku aplikaci
2. Otevřete aplikaci
3. Vyberte: Česká republika/Uherský Brod
4. Kliknutím na logo mráčku na panoramatické fotce spustíte download všech textů, fotek a videí (chvíli trvá, doporučuji během připojení na wifi ať nezatížíte data)
5. Pročítejte texty, prohlížejte fotografie a sledujte videa

Více informací o komentované prohlídce naleznete ZDE
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/iwalks-deportacni-stredisko-v-uherskem-brode/

Bližší informace poskytne:
Marcel Mahdal

Master Teacher Consultant
USC Shoah Foundation – The Institute for Visual History and Education
https://sfi.usc.edu/international/czech
Phone: +420 604 83 77 82 email: marcel.mahdal@moderni-dejiny.cz
sfi.usc.edu iwitness.usc.edu

Email address *
Jméno a příjmení: *
Your answer
Vyberte jeden z navržených termínů v sobotu 26. ledna 2019: *
Máte smartphone nebo tablet s operačním systémem Android nebo IPhone? Pomozte nám navýšit kapacitu účastníků tím, že si stáhnete aplikaci IWalk (návod viz výše). *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service