Via Ferrata, Rakousko- Solné komory
Termín: 27-29.9.2019
Oblast: Rakousko, oblast Hallstatt- Dachstein
Náplň: turistika, via ferrata
Ubytování: Apartmány město Mittertal
Maximální počet účastníků: 15 osob
Doprava: Organizovaná/ vlastní

Nemáte zkušenost s via ferratou a rádi byste jí v závěru sezóny ještě vyzkoušeli? Nyní máte poslední letošní možnost- volnočasová společnost Paradise organizuje výlet pod dohledem vyškolených horských průvodců do prostředí Rakouských alp, pohoří Dachstein se stejnojmennou nejvyšší horou tohoto pohoří, jež se tyčí do výšky 2995 m.n.m. Pohybovat se budeme v oblasti solných komor, které mají více než 7 tisícovou historii s krásnou neporušenou krajinou, jež zdobí několik jezer s lodní dopravou. V závěru výletu se podíváme taky do nejznámějšího místního městečka rozpínajícího se okolo největšího jezera s názvem Hallstatt see. Nocovat budeme v apartmánech v městu Mittertal. Maximální počet osob 15, zájezd není určen úplným začátečníkům či osobám bez sportovní (rekreační) připravenosti.

Harmonogram:

Pátek 27.9.2019
Výjezd z Ostravy v pátek odpoledních hodinách v cca 14:00.
Ubytování, proškolení, teoretická a praktická ukázka.

Sobota 28.9.2019 Trasy (Hodnocení ferrata A – nejjednodušší, F nejobtížnější)
- Donnerkogel Intersport Klettersteig (A-D)- délka ferraty je okolo 1300 metrů a je třeba počítat při pohybu ve skupině s okolo 3 hodinami lezení. Nástup na ferratu je kombinovaný výjezdem lanovky a poté již na Severovýchodní části stěny ve ferratě. Tu lze rozdělit na několik částí kde se střídají obtížnosti od nejjednoduššího Áčka až po kolmé stěny značené jako D. Konec ferraty se tyčí ve výšce 2050 metrů a sestup zpátky až na parkoviště je okolo 2 hodin- lze využít opakovaně
lanovku a zkrátit tak cestu dolů o cca 40 minut.

Laserer Alpin Klettersteig (A-C)- Krátká ferrata s krásnými výhledy okolo jezera Vorderer Gosausee. Hodinovou ferratu zpříjemní atypické výhledy, několik žebříků, “fotokoutek” a další skalní či adrenalinové lahůdky. Závěrem je výstup na vrchol Lärchkogel 967m odkud lze sejít za pomocí 15 minutové trasy, anebo jezero obkroužit 3,5 km dlouhým pochodem.

neděle 29. 9. 2019 (dle výkonnosti, možnost volby)
- Leadership Klettersteig (A-C) Kratičká ferrata s 50 minutový přístupem a hodinovým sestupem. 3O minut na železné cestě je sice malé zadostiučinění lezeckým dovednostem, ale v případě pěkného počasí je nesmírnou odměnou výhled na zdejší okolí.

- návštěva města Hallstatt- Nádherné městečko u jezera s malebnými zákoutími a uličkami. Známá je kostnice ze 16. stol. Na hoře Salzberg je možné navštívit nejstarší solné doly na světě, nachází se zde také pohřebiště slavné halštatské kultury či okouzlující vodopády. Možnost také cestování lodní dopravou a poznání zdejší kultury.
cesta domů

Potřebné vybavení: horolezecký sedák, via ferratový set, Smice 140 cm, 2x plochá karabina, turistické oblečení, batoh, věci osobní potřeby. (V případě potřeby jsme schopni horo vybavení zajistit za poplatek 500 Kč/komplet set. V případě vlastního zájmu možno oslovit kamenné obchody hudy sport, rock point.)

Cena 2.800,- bez dopravy
Cena 3.800,- včetně dopravy

Cena dále zahrnuje
- ubytování
- poplatky za ubytování
- poplatky za parkovné a silniční taxy
- zaškolení pohybu na ferratách

Cena nezahrnuje
- stravu
- cestovní pojištění
- náklady na lanovku (cca 10-15 euro, osoba)
- návštěva solných dolů
Jméno *
Your answer
Příjmení *
Your answer
Datum Narození (D/M/R) *
Your answer
Ulice, číslo popisné *
Your answer
Město *
Your answer
Tel. kontakt *
Your answer
Email *
Your answer
Doprava *
Přeji si zapůjčení HORO vybavení za 500Kč/set (sedák, via ferrata set, karabiny, helmu) *
Required
Zdravotní potíže (prosím informujte nás, v případě že netrpíte žádnými zdravotními potíži, napište bez problému.) *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service