Wakacyjne Kursy w Swing City | 2021
Zapraszamy Was serdecznie na Wakacyjne Kursy w Swing City, które odbędą się w dwóch częściach.
Część 1: 12.07 - 6.08.2021
Część 2: 9.08 - 3.09.2021

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z warunkami prowadzenia naszych kursów w nowej rzeczywistości. Pamiętajcie, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam 100% bezpieczeństwa i bierzecie w nich udział na własną odpowiedzialność.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Staramy się zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa, oczywiście na miarę naszych możliwości. Pamiętajcie jednak, że musicie o nie zadbać również sami, a jeśli czujecie obawy przed zarażeniem, skorzystajcie z naszej opcji zajęć indywidualnych.

Każdy kurs wakacyjny został przygotowany dla osób na kilku poziomach zaawansowania, a nazwy grup są w nawiasach. Jeżeli masz wątpliwości czy dany kurs jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami.

Wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę ze Swingiem zapraszamy na:
- Lindy Hop Od Podstaw (Szkolorze) w piątki o 18:20 (start: 06.08)
- Step Amerykański Od Podstaw w środy o 20:50
- Solowe Układy Od Podstaw - Shim Sham i Jitterbug Stroll w czwartki o 18:00
- Blues Od Podstaw w piątki o 17:00

Wszystkich, którzy chcą kontynuować przygodę ze Swingiem zapraszamy na:
- Swingout od A do S (K, H, M) w poniedziałki o 19:30
- Lindy Choreografie (K, H, M) we wtorki o 18:00
- Obroty w Lindy Hop (K, H, M) we wtorki o 19:30
- Aktywny Follower Aktywny Leader (H, M, Szm) w środy o 18:00
- Step Amerykański Zaawansowany w czwartki o 16:40
- Kultowe Układy Dla Tańczących - Tranky Doo i Trickeration w czwartki o 19:30
- Blues Kontynuacja w piątki o 18:20
- Dalej w Lindy czyli 8-count dla znających podstawy w piątki o 19:40

OPISY TEMATÓW OD PODSTAW

LINDY HOP to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się "Singing in the rain" z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.

UKŁADY SOLO OD PODSTAW czyli kultowe układy taneczne (tańczone solo) stworzone przez artystów Złotej Ery Swingu. W części 1 będzie to Shim Sham oraz Jitterbug Stroll.

BLUES ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

..........

OPISY TEMATÓW DLA TAŃCZĄCYCH SWING

SWINGOUT OD A DO S to zajęcia dla tych, którzy chcą poprawić swój Swingout, poznać nowe sposoby tańczenia tej kultowej figury i nowe wariacje.
Zajęcia prowadzą Kasia Rupiewicz i Bartek Oleksy

LINDY CHOREOGRAFIE to nauka krótkich choreografii, wykonanych przez znanych tancerzy. Praca nad choreografiami pozwala pracować nad pamięcią, opanować dużą ilość figur i wytańczyć ich umiejscowienie w muzyce.
Zajęcia prowadzą Kasia Rupiewicz i Jarek Rupiewicz

OBROTY W LINDY to zajęcia dla tych co lubią i dla tych co nie lubią się kręcić. Popracujemy nad teorią obrotów, poćwiczymy je solo, a potem wpleciemy je w nasz taniec, pracując nad techniką samego obrotu, jak i połączeniem w parze.
Zajęcia prowadzą Ania Bartnik i Jarek Rupiewicz

AKTYWNY FOLLOWER I AKTYWNY LEADER to zajęcia, na których zbudujemy własną definicję bycia aktywnym w tańcu; Followerki będą pracować nad wprowadzaniem własnych rozwiązań w obrębie figur i rytmik proponowanych przez leadera, poprzez zmianę m. in. dynamiki, energii, kierunków; Leaderzy będą pracować nad tworzeniem połączeń i rozwiązań, które ułatwiają aktywność i nad swoją aktywnością w tym czasie
Zajęcia prowadzą Karina Shorets i Jarek Rupiewicz

KREATYWNOŚĆ W LINDY to solidna dawka footworków, elementów Authentic Jazzu, a nawet Stepu w rozliczeniach i figurach Lindy.
Zajęcia prowadzą Karina Shorets i Jarek Rupiewicz

KULTOWE UKŁADY 'TRANKY DOO' to jeden z najsłynniejszych układów solowych jakim jest Tranky Doo, którego nauczymy się na pierwszej części wakacyjnego kursu.
Zajęcia prowadzi Karina Shorets

DALEJ W LINDY to zajęcia dla osób, które chcą kontynuować po poziomie od podstaw lub po intensywnych warsztatach Lindy Hop. Będziemy tańczyć tzw 8count na krokach potrójnych (triple stepach), czyli rytmikę Rock Step, Triple Step, Step, Step, Triple Step. Zaczniemy od She Goes, He Goes, a skończymy Swingoutem.
Zajęcia prowadzą Kasia Rupiewicz i Mariusz Kowalczyk


..........

Wypełnij dokładnie Formularz, zwracając uwagę na adres e-mail. Nr telefonu służy nam wyłącznie do nagłych wypadków. Pamiętaj, że warunkiem wpisania na listę uczestników jest opłacenie Swingonamentu za kursy, które wybierzesz. Szczegóły na: http://swingcity.pl/cennik/

KONTAKT
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.kursy@gmail.com). Dodatkowe informacje znajdziecie również na naszej stronie internetowej w zakładce Kursy.

Regulamin RODO W SWING CITY, którego akceptacja jest warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu, jest do przeczytania pod adresem: http://swingcity.pl/regulamin/. Znajduje się tam również krótki Regulamin Kursów.
Email *
Harmonogram Wakacyjnych Kursów 2021
Nazwisko i Imię *
Adres e-mail (prosimy, sprawdź dokładnie) *
Numer telefonu *
Nazwisko i Imię Partnera/ki (jeśli nie masz, wpisz 'BRAK', poszukamy kogoś) *
Zapisuję się na następujące kursy wakacyjne OD PODSTAW (do każdego kursu wypełnij Formularz):
Clear selection
Zapisuję się na następujące kursy wakacyjne DLA TAŃCZĄCYCH:
Clear selection
Chcę otrzymywać newsletter i być na bieżąco: *
Akceptuję regulamin "RODO w Swing City" *
Akceptuję zagrożenie związane z udziałem w zajęciach tanecznych i zastosuję się do bieżących wytycznych Studia dotyczących organizacji kursu i udziału w nim: *
Uwagi/Pytania
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy