Czas powiedzieć to głośno – życie osób LGBT w Polsce jest zagrożone.
Czas powiedzieć to głośno – życie osób LGBT w Polsce jest zagrożone. Dzisiaj, gdy wszystkie granice zostały już przekroczone, nie ma wymówki dla bierności. Czas wspólnie stawić czoła nienawiści!

W Polsce od kilku miesięcy obserwujemy niepojętej skali festiwal nienawiści. Na celowniku znalazły się osoby LGBT - lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe. Ustawy anty-LGBT uchwalone w 30 miastach i miasteczkach, ogólnokrajowy wysyp homofobicznych banerów i ciężarówek, ulotki porównujące osoby LGBT do robaków i bakterii – to jest Polska naszych czasów.

18 lipca decyzjami Gazety Polskiej postawiono kolejny krok nienawiści, który jak pokazuje historia Polski może doprowadzić do ludobójstwa. Redakcja tygodnika zapowiedziała, że do każdego egzemplarza najbliższego wydania Gazety doda homofobiczne naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT" zastępując dobrze nam znane z II wojny światowej tabliczki „Żydom wstęp wzbroniony” homofobicznymi naklejkami.

Czy tego chcemy czy nie, my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za krzywdę, która dotyka dzisiaj lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe żyjące w Polsce. Dlatego, że to od nas wszystkich zależy w jakim kraju żyjemy. Nadszedł czas, aby połączyć siły. Pojedynczo polegniemy, ale razem jesteśmy w stanie  zatrzymać falę nienawiści, która przetacza się przez nasz kraj!

Jesteśmy różni – są wśród nas kobiety i mężczyźni, młodzież i seniorzy, osoby wierzące i ateiści, mieszkanki miast i mieszkańcy wsi - ale pomimo tych różnic łączy nas jedno: chcemy bezpiecznej Polski dla wszystkich! Dlatego my, członkinie i członkowie podpisanych poniżej organizacji i grup nieformalnych, obiecujemy, że podejmiemy każde możliwe działanie i skorzystamy ze wszystkich dostępnych nam środków, by uchronić naszych braci i siostry LGBT przed przemocą i agresją. Dołącz do nas!

Organizacja *
Your answer
Osoba reprezentująca *
Ta informacja nie będzie widoczna na stronie internetowej
Your answer
Adres e-mail *
Ta informacja nie będzie widoczna na stronie internetowej
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service