Prihláška na ½-dňový kurz - Polarizácia na školách
V PDCS vám ponúkame novú simuláciu (interaktívnu výučbovú metodiku využívajúcu formu učenia cez zážitok).

Kurz je zdarma, financovaný cez grant ministerstva spravodlivosti, ale táto prihláška je záväzná.

Účastníkom zabezpečíme pitný režim a občerstvenie, Účastníci si hradia cestovné. V prípade nepriaznivej pandemickej situácie sa kurz uskutoční vo virtuálnom prostredí.

Každý absolvent kurzu dostane aj metodické materiály.

Anotácia:
Simulácia je určená primárne pre učiteľov a riaditeľov škôl (ZŠ a SŠ), hlavne zo škôl, kde sa s polarizáciou stretávajú častejšie (napr. etnicky a jazykovo zmiešané školy, školy kde je veľký podiel rôznorodých detí a pracuje sa napr. s inklúziou, tam kde sú veľké rozdiely (sociálne, názorové, v aktivite/pasivite vo vnútri rodičovských skupín. Cieľom je porozumieť procesom polarizácie v triede a na škole na základe príkladu, ktorý vychádza z reálnych situácií a problémov. Taktiež je cieľom osvojiť si kroky a procesy z pozície tretej aj keď zainteresovanej strany o tom ako dostať polarizáciu pod kontrolu, zmierniť jej negatívne účinky a pripraviť depolarizačné kroky v situáciách rozdelených tried/škôl, príp. preventívne kroky , ktoré môžu zvrátiť ničivé podoby polarizácie a naopak- v ideálnom prípade - využiť ich transformačný potenciál.

Celý workshop trvá minimálne 4,5 hodiny a je určený pre skupinu učiteľov alebo riaditeľov , ktorá má maximálne 20 ľudí . V prípade väčšej skupiny možno urobiť prednášku s diskusiou , ale už nie je priestor na to, aby si to problémové situácie a odporúčané kroky, keď je potrebné vstúpiť do rozdelených tried a škôl učitelia/riaditelia prakticky vyskúšali. (Trvanie samotnej simulácie je cca 2 hod, ďalšie aktivity v rámci workshopu (analýza simulácie, úvod do pochopenia polarizácie v triede alebo na škole takisto vyžadujú cca 2 hod.)


V prípade nepriaznivej pandemickej situácie sa kurz uskutoční vo virtuálnom prostredí. O tomto kroku vás budeme ihneď informovať.

Platná emailová adresa *
Termín kurzu na ktorý sa hlásim (presné miesto školenia bude včas upresnené) *
Required
Meno a priezvisko *
Telefonický kontakt *
Názov a adresa školy (vrátane mesta) z ktorej prichádzate *
Predmety, ktoré vyučujem *
Ako ste sa dozvedeli o kurze?
Na kurz sa prihlasujem záväzne, v prípade že sa nebudem môcť zúčastniť oboznámim s tým usporiadateľa na Lukas@pdcs.sk, alebo cez sms na 0905 707 140 *
Týmto dávam podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním vyššie uvedených osobných údajov na účel komunikácie ohľadom kurzu "polarizácia na školách" organizovaným PDCS, o.z. Súhlas dávam prevádzkovateľovi PDCS, o.z. so sídlom na Štúrovej 13, 81102 Bratislava, IČO 317 82 451. PDCS, o.z. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of PDCS. Report Abuse