AI klinika: ZDRAVOTNÍCTVO
Zdravotníctvo a medicína sú oblasti, ktoré sa vyvíjajú mimoriadne rýchlo aj vďaka pribúdajúcim poznatkom, technologickému pokroku, starnutiu populácie a stále rastúcim očakávaniam pacientov. Digitalizácia, umelá inteligencia a moderné technológie sú nástrojom pre manažovanie týchto zmien a už dnes prinášajú do zdravotníctva nové možnosti a snažia sa reagovať na potreby rezortu a medicínsky pokrok. Zdravotníci ale nie sú technici a nevyznajú sa v moderných technológiách, nepoznajú ich možnosti. Technici zase nie sú zdravotníci, nerozumejú síce medicíne ale chcú pomôcť k medicínskemu poznaniu a skvalitniť zdravotné služby. 

Všetci chceme a potrebujeme vedieť, kde je naše poznanie a možnosti dnes, kam smeruje do budúcnosti, ako si vieme navzájom pomôcť, čo je dôvodom vzniku podujatia AI klinika: ZDRAVOTNÍCTVO.

Zúčastnite sa kurzu základov AI a aktívne sa zapojte do tématických okrúhlych stolov dňa 27.4.2023 v Hoteli Turiec (A. Sokolíka 2, 03601, Martin), kde môžete spolu s odborníkmi zo zdravotníctva, umelej inteligencie, zástupcami firiem a štátnej správy prediskutovať čo vám môže AI ponúknuť, aké problémy by mohla pomôcť vyriešiť a ako na to... 

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Ďakujeme za Váš záujem. Už je možné zúčastniť sa iba online časti programu!
Prezenčná účasť je uzavretá. Sledujte nás online a zúčastnite sa kurzu základov AI a prezentácií využitia AI v praxi. 
Kurz povedú poprední slovenskí odborníci na AI:
- prof. Ing. Vanda Benešová PhD. z FIIT STU, 
- prof. Ing. Jarmila Pavlovičová, PhD. z FEI STU, 
- prof. Ing. Petra Sinčák, CSc. z TUKE.
Prezentácie využitia AI v zdravotníctve:
• AI mení zdravotníctvo - doc. MUDr.Dalibor Murgaš,PhD, MHA ( UNM - námestník riaditeľa pre chirurgické disciplíny)
AI v rádiológii - doc.MUDr.Kamil Zeleňák,PhD, FCIRSE (UNM - prednosta Rádiologickej kliniky)
Digital Intelligence by INTUITIVE: robotické systémy DA VINCI 4. generácie - Mgr. František Tóth (zástupca Intuitive Surgical)
AI a medicínske vzdelávanie – MUDr.Denisa Osinová,PhD (prednostka Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny JLF UK a UNM)
3D - AI v manažérskych procesoch - Mgr. Jana Novohradská, M.Sc. (konzultantka pre Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR)
Spracovanie a analýza ultrasonografických videozáznamov pomocou metód AI - Ing. Maroš Hliboký (Katedra kybernetiky a umelej inteligencie, Technická univerzita v Košiciach)

Organizácia
*
Vaše meno
*
Skúsenosti s používaním umelej inteligencie (AI) *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy