לא על הפנסיה לבדה: קמפיין להעלאת קצבת הזקנה - הזמנה - מפגש ארגונים וחוקרים/ות
לא על הפנסיה לבדה: קמפיין להעלאת קצבת הזקנה

קצבת הזקנה ניתנת בישראל לכל תושב-ת שהגיע-ה לגיל הפנסיה, על בסיס אוניברסלי וללא כל מבחן זכאות. לקצבת הבסיס, העומדת כיום על סכום של 1,531 ₪, מתלוות תוספות של ותק בעבודה, דחיית קבלת הקצבה לגיל הזכאות ללא מבחן הכנסה, שאירים-ות וקצבה לבני-ות 80+.

לאורך השנים התנהל דיון סביב גובה הקצבה הראוי ולאיזה מדד יש להצמידה. כיום קצבת הזקנה מהווה 17.4 אחוזים מהשכר הממוצע במשק, נמוכה מאוד ביחס ליוקר המחיה בישראל וכן, נמוכה ביחס לנהוג במדינות ה- OECD. תמונת מצב זו, נוסף על שינויים קודמים במדיניות הפנסיה, שתוצאתם - פחות ופחות קשישים-ות היכולים-ות להסתמך על הפנסיה לבדה, הונחה לפתחה של ועדת אלאלוף, שבין היתר המליצה על העלאת תוספת השלמת ההכנסה של קשישים-ות זכאים-ות אך הותירה את מרבית הקשישים-ות ללא מנגנון מתקן.

שותפות, קואליציית ארגוני נשים הפועלות לקידום צדק כלכלי ותעסוקתי לנשים ומרכז אדוה, מזמינות מנהלי-ות ארגונים, פעילות-ים וחוקרות-ים, למפגש בו נדון בתמונת המצב ונבחן חלופות להצעה ועשייה משותפת.

מפגש הארגונים יתקיים ביום שלישי, 7 באוקטובר 2014, בשעות 10:00-12:00 בבית נט"ל, רח' אבן גבירול 10, תל-אביב (קומה 4- בסיפריה).
לקראת המפגש נפיץ טיוטה של נייר עמדה ובו יסוכמו נתונים, מגמות והצעות לחלופות, כבסיס לדיון.

אנא הרשמו בטופס זה.

לפרטים נוספים :
מיטל סטרול, מרכז אדוה, 054-7908141 maytalstrul@walla.com
רונית פיסו, שותפות, 054-4750614 ronitpiso@gmail.com

שם מלא *
Your answer
ארגון / מסגרת פעילות *
Your answer
מס. טלפון *
Your answer
דואר אלקטרוני *
Your answer
כתובת אתר/עמוד פייסבוק
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service