Hlasovací formulár - ZVOĽTE SI NAJOBĽÚBENEJŠIEHO ŠPORTOVCA ZA ROK 2017
Hlasujte o najobľúbenejšieho športovca mesta Senica a vyhrajte! Raiffeisen bank pripravila pre hlasujúcich zaujímavé ceny. Jeden hlasujúci cez www.senica.sk získa kávovar Dolce Gusto. Nezabudnite vyplniť na seba kontakt, aby sme vám v prípade výhry mohli zatelefonovať a dohodnúť prevzatie. Internetové hlasovanie bude ukončené vo štvrtok 22. 2. 2018 o 12.00 hod. Ďalšiu cenu, a to darčekový kôš získa jeden z divákov, ktorý zahlasuje priamo v Dome kultúry Senica pred slávnostným vyhlasovaním 26. 2. 2018 o 16.00 hod. Vstup na podujatie je voľný. Víťaz ankety získa od sponzora taktiež darčekový kôš a bude známy až na samostatnom podujatí. Neváhajte a využite šancu na zmenu poradia v ankete.
ZVOĽTE SI NAJOBĽÚBENEJŠIEHO ŠPORTOVCA ZA ROK 2017 *
HLASUJTE IBA RAZ! Opakované hlasovanie nebude do celkového počtu hlasov uznané.
Sofia Babincová - Plavecký klub Aqua
Je žiačkou 4. ročníka ZŠ na Komenského ulici v Senici. Cieľavedomá, ctižiadostivá plavkyňa, ktorej najobľúbenejšou plaveckou disciplínou je voľný spôsob. Na všetkých súťažiach na Slovensku i v Čechách, získavala popredné umiestnenia. Najväčší úspech dosiahla na majstrovstvách Slovenska v plávaní najmladších žiakov v Košiciach, kde získala v disciplíne voľný spôsob 1. miesto na 200 m, 1. miesto na 400 m, 3. miesto na 50 m a 100 m. V silnej konkurencii v rámci západoslovenskej oblasti si viackrát vyplávala 1. miesto, neprekonali ju plavci z jej ročníka, ani o rok staršie plavkyne. Má veľký predpoklad sa zlepšovať a robiť dobré meno nielen plaveckému klubu Aqua Senica, ale aj svojej škole a mestu Senica. Sofia popri plávaní hrá ešte súťažne tenis. Za vynikajúce úspechy bola ako jediná z okresu Senica vyhlásená ako športovec roka 2017 Trnavského samosprávneho kraja.
Tréner Andrej Laho.
Martin Kopáč - Hanko kai karate klub
Talentovaný a ambiciózny 17-ročný karatista získal 1. miesto v kata juniori a 3. miesto v kumite juniori na majstrovstvách ČR, 2. miesto na kata juniori na Grand Prix Ostrava. V roku 2017 sa stal aj bronzovým medailistom v kumite juniorov na majstrovstvách sveta goju ryu v Bukurešti a bronzovým medailistom v kata juniori a bronzovým medailistom v kata 21-ročných v Budapešti na Hungarian Open Saman Cup. Pri skúškach technickej vyspelosti získal v minulom roku majstrovský stupeň 1. DAN. V novembri 2017 mu ministerka školstva SR udelila Pamätný list sv. Gorazda ako ocenenie za úspešnú reprezentáciu Slovenska na medzinárodnej úrovni.
Tréner Martin Čulen
Libor Kubíček - Lukostrelecký klub
Talentovaný a vytrvalý 17-ročný lukostrelec sa tomuto športu venuje 7 rokov. Je členom centra talentovanej mládeže pri Slovenskom lukostreleckom zväze a členom juniorskej reprezentácie SR. Je držiteľom dvoch slovenských rekordov, má viaceré medailové umiestnenia zo slovenských aj zahraničných súťaží. Medzi jeho mimoriadne úspechy v roku 2017 patrí 1. miesto na majstrovstvách SR v halovej lukostreľbe, 1. miesto na majstrovstvách SR v terčovej lukostreľbe, 1. miesto v Slovenskom pohári v terčovej lukostreľbe, 3. miesto na Danub cup-e v Maďarsku, 2. miesto na Central European cup-e v Chorvátsku, 4. miesto na Central European cup-e v Maďarsku a vo finále na Central European cup-e obsadil 3. miesto. V roku 2017 vytvoril nový slovenský rekord.
Tréner otec Libor Kubíček st.
Dominik Martišiak - FK Senica
Dominik je odchovancom akadémie FK Senica, má príkladný prístup k povinnostiam. Je to hráč, ktorý je vždy ochotný na tréningu či v zápase zo seba vydať maximum. Je veľmi dobre fyzicky disponovaný, hrá výborne chrbtom k bráne. Hneď od svojich začiatkov je vynikajúcim zakončovateľom, čo potvrdzoval v roku 2017 v kategórii U19. Hoci má len 17 rokov v uplynulom roku si už pripísal svoje konto prvé štarty za A-mužstvo vo Fortuna lige. Dominik je stabilným členom mládežníckej reprezentácie SR, v súčasnosti v kategórii do 18 rokov. Jeho snom je hrať na Britských ostrovoch, kde už niekoľkokrát absolvoval skúšky v rôznych kluboch.
Tréner Stanislav Macek
Diana Návratová - Volejbalová mládež Senica
V kategórii žiačky hrá za družstvo starších žiačok najvyššiu žiacku súťaž a taktiež bojuje s družstvom o postup do najvyššej juniorskej súťaže. Je reprezentantkou Slovenska vo svojej kategórii, kde bojovala so spoluhráčkami o postup na majstrovstvá Európy. Je veľmi cieľavedomá a v kolektíve obľúbená. Má výbornú dochádzku na tréningy. Patrí medzi opory družstva a na poste univerzálu alebo smečiarky svojou ľavou rukou na sieti veľmi znepríjemňuje obranu súpera. Uvedomuje si, že ak chce byť ešte lepšia čaká ju dlhá cieľavedomá práca na tréningoch. Kritika ju posúva vpred, a preto je na dobrej ceste sa zdokonaľovať.
Trénerka Lenka Búzková
Jozef Ružička - Klub silového trojboja
Žiak 9. triedy ZŠ na Sadovej ulici v Senici sa silovému trojboju venuje druhý rok. K jeho najväčším úspechom v roku 2017 patrí 3. miesto na majstrovstvách SR medzi dorastencami v kategórii do 93 kg, kde dosiahol výkon 435 kg (drep 180 kg, tlak 105 kg, mŕtvy ťah 150 kg), 3. miesto medzi dorastencami na Majstrovstvách SR v tlaku na lavičke v kategórii do 83 kg výkonom 107,5 kg a 2. miesto na Grand Prix Slovakia dorastencov do 83 kg výkonom 470 kg (drep 200 kg, tlak 120 kg, mŕtvy ťah 150 kg).
Tréner Marián Beer
Michal Serdahely - Plavecký klub Záhorák
Svedomitý a poctivý športovec, ide príkladom v tréningovom procese mladším spoluplavcom. Je momentálne najstarší aktívny plavec v PK Záhorák. Na tréningoch aj pretekoch odovzdá vždy maximálny výkon. Rok 2017 bol preňho najťažší, pretože prechádzal z kategórie žiak do dorastu, kde súťaží v rozpätí ročníkov narodenia 1999 - 2002. Medzi jeho najlepšie výsledky za rok 2017 na zimných majstrovstvách Západoslovenského kraja v Nových Zámkoch patrí druhé miesto 200 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek, 3. miesto na 400 m voľný spôsob, 50 m prsia a 100 m polohový pretek. Na letných majstrovstvách Západoslovenského kraja v Leviciach získal trikrát 2. miesto na 100 m prsia, 200 m prsia a 400 m polohový pretek. Na preteku Stupavské stovky open získal 1. miesto v doraste a 3. miesto open dospelý. V lete na majstrovstvách SR dospelých získal 12. miesto na 400 m polohový pretek a 12. miesto na 1500 m voľný spôsob. Na zimných majstrovstvách SR dospelých v Šamoríne získal 9. miesto na 400 m polohový pretek a 13. miesto 1500 m voľný spôsob.
Tréner Stanislav Mihalka
Tomáš Skala - Záhorácký Frišký Tým
Najmladší 23-ročný člen bežeckého zoskupenia Záhorácký Frišký Tým sa venuje behu na stredné a dlhé trate. V roku 2017 získal 1. miesto na Jesennom behu okolo Sĺňavy v Piešťanoch, 2. miesto na Trojkráľovom polmaratóne v Kolárove, bol členom štafety ZFT, ktorá na ultra behu Od Tatier k Dunaju obsadila v celkovom poradí 3. miesto a jeho celoročné výkony v rámci Moravsko-Slovenského bežeckého pohára boli odmenené 2. miestom v hlavnej mužskej kategórii Grand Prix Záhoria.
Lukáš Wallner - HK 91
11-ročný hokejista patrí k lídrom v mužstve, je v popredí rebríčka plus/mínus (počet strelených – počet inkasovaných gólov) vo svojej kategórii na Slovensku. Na ľade vyniká šikovnosťou, prehľadom v hre a pracovitosťou. Jeho výkonnosť neunikla pozornosti ľuďom v hokejovom prostredí, ktorá sa odzrkadlila pozvánkou na celosvetový turnaj PEE-WEE v Kanade. Do budúcnosti je veľkým prísľubom pre senický aj slovenský hokej. Je príkladným kapitánom a pravou rukou trénera.