VIZIONÁŘI MOSTECKA 2021
Děkujeme, že se svým názorem zapojíte do našeho projektu.

Vaším pátým úkolem bude zamyslet se nad budoucím využitím jezera, konkrétně nad jeho jihovýchodní částí. Co myslíte, je vhodné v této části vytvořit průmyslovou zónu?

Názor 1:
V jihovýchodní oblasti, kde navazuje těžební prostor na průmyslové objekty v Komořanech, plánují Vizionáři rozšířit rekultivovanou plochu a vznik průmyslové zóny, jako zdroj volných pracovních míst. Tato zóna bude vhodně navazovat na hlavní koridor propojující Most s Chomutovem.
Kolem celého objektu se vysadí smíšený les, který oddělí průmyslovou zónu od zbytku rekultivované oblasti, která bude sloužit spíše k rekreačním účelům. Některé plochy okolo plánované průmyslové zóny jsou již zalesněny, což zjednoduší následnou rekultivaci.

Názor 2:
V jihovýchodní části v místě obslužných areálů lomu ČSA může průmyslová zóna vzniknout téměř okamžitě, a dokonce i v souběhu s postupným ukončováním těžby. Areál lomu má ideální technické a dopravní zázemí jsou zde veškeré inženýrské sítě a technická infrastruktura. Vynikající je i dopravní obslužnost areálu díky železničnímu a komunikační propojení.

Co si myslíte vy?

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Co si myslíte vy? *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy