Warsztat Terapii Simontonowskiej - 17-18.09.2016
Poznawczo – behawioralny model psychoterapii, stworzony przez lekarza onkologa i radioterapeutę dr Carla Simontona, rozwijany i stosowany w Simonton Cancer Center w Malibu (USA) oraz w liczących się ośrodkach onkologicznych na świecie. Celem programu jest lepsze funkcjonowanie emocjonalne i wzrost zaangażowania chorego w proces zdrowienia oraz wprowadzenie zmian w stylu życia, podnoszących jego jakość i służących zdrowieniu.
Podczas warsztatu uczestnicy poznają podstawy naukowe, źródła i założenia Terapii Simontonowskiej. Zostają wprowadzeni do podstaw psychoneuroimmunologii, poznając zależności pomiędzy sferą umysłu, emocji i ciała. Otrzymują narzędzia do pracy nad sobą, służące lepszemu radzeniu sobie z trudnymi emocjami i stymulowaniu naturalnej odporności poprzez pracę z umysłem. Poszukują znaczenia choroby w swoim życiu i własnej, indywidualnej drogi do zdrowia. W szeregu ćwiczeń związanych z refleksją nad swoim życiem uczestnicy mają szansę lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz podzielić się tym wglądem z innymi. Mogą również zaplanować konkretne działania na rzecz poprawy swojej kondycji psychofizycznej.
Ważnym obszarem pracy jest komunikacja pomiędzy osobą chorą i wspierającą oraz samo wsparcie.
Jeśli zobaczymy i zrozumiemy swoje uwarunkowania, będące źródłem wewnętrznych ograniczeń i będziemy pracować nad transformacją starych wzorców, które już nam nie służą, wówczas zmieni się nasze widzenie choroby, siebie samych, świata i innych ludzi. Zaczniemy inaczej przeżywać nasze codzienne życie, zmieni się jakość naszych relacji, co odczuje także nasze ciało.

Najbliższy termin:
17-18 września (sobota – niedziela)
godz.: 10:00 – 18:00

Miejsce:
Warszawa, ulica Oleandrów 6 domofon 2 (Fundacja Spełnionych Marzeń)

Spotkanie prowadzi:
Monika Anna Popowicz
(pedagog, psychoonkolog certyfikowana przez PTPO, absolwentka Krajowej Szkoły Psychoonkologii, terapeutka i superwizor Programu Simontona, trener, coach ACC ICF)


tel. (22) 843 24 11, 509 671 585,
fundacja@ogrodnadziei.org.pl

Informacje:
Zapisy do 12 września 2016 r, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dla osób, które rozpoczynają kontakt z Fundacją wymagana jest bezpłatna konsultacja psychoonkologiczna przed warsztatem.

Koszt:
Bezpłatny, warsztat dofinansowany ze środków Fundacji z X Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”.

Imię i nazwisko *
Your answer
Adres mail *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204) wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o działaniach Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” * *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 158/164 lok 3 dla celów związanych z realizacją Integralnego Programu Profilaktyki. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.) * *
Required
zamawiam veganski catering (koszt 30 zł - płatność gotówka na warsztacie) *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service