2020 Online Staj Zamanı
ÜCRETSİZ 2020 Online Staj Zamanı Duyurusu

Saygıdeğer arkadaşımız;

Bu çağrı kendisini proje fikri geliştirme, proje yazma ve proje uygulama konusunda kendisini yetiştirmek isteyen arkadaşlarımız için hazırlanmıştır.
Avrupa Sosyal Gelişim Akademisi olarak bu zamana kadar yüzlerce kişiye eğitim verdik.
-2019 Yaz aylarında ODTÜ Öğrencileri için Uygulamalı Yaz Stajı düzenledik.
-2020 yılında 26 arkadaşımıza Konsept Notu Yazma Eğitimi eğitimi verdik.
- Şubat 2020 de 16 arkadaşımıza Konsept Notu Yazma Eğitimi verdik ve 240 saatlik staj programı düzenledik.

136 tane kabul edilmiş proje deneyimimiz ile sivil toplum sektörü için proje yazma ve uygulama deneyimimiz var.
Proje Fabrikaları kurarak sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin proje geliştirme kapasitelerini artırdık ve artırmaya devam ediyoruz.

ONLİNE STAJ NEDİR?

Corona Virüs nedeniyle ONLİNE STAJ olanağımızdan Google Formu dolduranlara sağlanacaktır.


PROJE KOÇLUĞU EĞİTİMİNE KATILAN ARKADAŞLARIMIZIN GERİ BİLDİRİMLERİ
______________________________________________________________________________

Ders çok faydalı, eğitici.. Projecilik zihni zorlayan bir işmiş. Bu anlamda insanı üretmeye, düşünmeye sevk ediyor. Hoca, kurs içeriği ve katılımcılar oldukça nitelikli ve üst seviye.. Kurs, ders olmadığı zamanlarda da kişiyi konu hakkında okumaya ve araştırmaya sevk ediyor. Çok memnunum. İyi ki internette ilana denk gelip katılmışım. Benim heyecanımı görüp kıskanan eşim de derse katılmak istedi. :) Umarım kurstan maksimum oranda fayda sağlayıp kendi projemi yazabilirim.
Ceren ÖZDEMİR

2. günün sonunda ilk proje taslağımızın oluşturulması istendiğinde başta şüphelerim vardı yapacağımdan. Ancak başına geçtiğimde, soru başlıklarına baktıkça Ali hocamın söyledikleri birer birer geldi aklıma ve kafamdaki fikri bir projeye dönüştürebildim eksiklikleri olsa da. Bundan sonrası için de aynı şekilde hızla ve bilgi dolu şekilde geçeceğine eminim derslerin.
Açıkçası önerim yok. Çünkü gerek dersin işlenişi gerekse konular ve hatta gelen konuklar vs. eğitimin mükemmelliğini koruyor.
Volkan ONAT

3 günlük eğitim süresince farklı bakış açılarından ve deneyimlerden yararlanmam noktasında kursun başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde devam edilirse eğitim sonunda beklenen hedefe ulaşılacağı noktasında hiçbir şüphem bulunmamaktadır.
Berkay TAMYAPAR

Kursun ortamı çok güzel. Konuyu işleyiş tarzımız da güzel ama proje yazma ödevinden önce örnek bir projeyi detaylı incelemek isterdim. Bizlerle tabi ki notlar ve örnek proje paylaşıldı ve hepimiz incelemişizdir ancak derste üzerinden konu anlatılırken geçilseydi daha etkili olabilirdi. Ama tâbi ki bu kursa geldiğim için çok mutluyum hem öğrenme açısından hem de şiirsel açıdan. Aynı zamanda bakış açımı genişlettim.
Buket SAĞBAŞ

Basit anlaşılır ve net bir anlatım tarzıyla proje yazımı hakkında bilgi sahibi olmasam bile kısa sürede kafamda bir şeyler şekillendi.egitimin ilk 3 gununde gelinen nokta açısindan bakıldığında zamandan etkileyici bir şekilde tasarruf edildiği ortada. harika bir kursta olduğumu düşünüyorum. Emek, disiplin ve bol şiir var😅.
Büşra Çağlar KARAPINAR

Öncelikle her sorunun bir projeye çevrilemeyeceğini öğrendim. En önemlisi projecilik anlayışı nedir, proje döngüsü nasıl işler, ne sorulması gerekiyor ve nerelerden araştırmalar yapılması gerekiyor bu soruları cevaplayabilmek için, hangi bilği kaynaklarına hangi kelimeleri kullanarak ulaşmamız gerekiyor. Bunları öğrenmekteyim. Ayrıca öğretmenimiz olan Ali ULUSOY öğrencilerine asla pes etmemeleri için olumsuzluğa kapılıp yapmam diyememesi için sürekli motive ediyor. Bir yandan projecilik eğitiminin döngüsünü öğreniyoruz bir yandan kendimize olan güvenimizi kendi içimizde kendimizi sorgulamamız gerektiği konusunda bize tavsiyeler veriyor. Bu da beni başarıya götüreceğine inanıyorum. Ben yapabilirim ama daha önce benim kendime sormadığım sorular olduğunun farkına vardım bu soruları sormak beni gün boyu aktif kılıyor alternatifler üretmeye çalışıyorum.
Hatice YILDIZ

Kursumuz ihtiyaç odaklı olarak eğitimlere güzel bir şekilde devam etmektedir. konular öz, amacına uygun ve günün gereksinimlerine cevap verecek niteliktedir.
Ercan MUTLU

18 saatin sonunda projenin genel hatlarını ve yazım tekniklerini öğrendik. 240 saatlik bir eğitimle çok daha iyi noktalara gelineceği şüphesiz. Desteklerinden ve emeklerinden ötürü hocamıza teşekkürlerimi sunarım. Akademik çalışmalarla beraber yürütülen bir eğitim olması tez ve makale yazımlarında büyük katkı sağlıyor.
Özlem YALÇIN

Teorik düzeydeki proje döngüsü eğitiminden farklı olarak pratiğe dair oldukça öğretici ve aydınlatıcı bir eğitim gerçekleşiyor. Tecrübeli bir kuruluşun deneyimleri ışığında öğrenme sürecinin kitabi bilginin aktarımından daha değerli olduğuna inanıyorum. Yaptığımız çalışmalar üzerinden değerlendirme yaparak ilerlemek de öğrenme sürecini kalıcı hale getirecektir.
Ali Bey'in iyi bir anlatıcı olduğunu düşüyorum. Dikkati üstünde toplamayı ve zaman zaman başka konular açarak ya da şiir okuyarak her insanın ortalama dikkat toplama süresini iyi yönettiğini düşünüyorum. Dinlerken sıkılıp zihnin başka şeylere kaymasını önlüyor.
Teorik alt yapıya dair daha önce de dediğim gibi kurstan önce yaptığım okumalarla bilgi sahibi olmuştum şimdi de bu eğitimle sentezleyerek iyi bir projeci olacağıma inanıyorum. 3 derslik eğitimin sonunda iyi bir noktada olduğuma inanıyorum. Keza bazı arkadaşlarımın son derste yazdıklarını görünce onlarla birlikte çalışma isteğim arttı. Katılımcılar açısından da genel bağlamda kötü olmadığımızı düşünüyorum.
Yorumlarımda sürekli "inanıyorum". Yine öyle bitireyim. Kendime ve size inancım tam. Güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. :)
Mehmet AYVAZ

Açıkçası kursa ilk başladığımda bu eğitimin nasıl olacağına dair aklımda soru işaretleri vardı, fakat Ali hocamın da yardımıyla çok kısa sürede hem proje yazımı hakkında teorik bilgi sahibi olduk, hem de fikir üretiminde bulunduk. Aldığımız bu eğitim ve hocamız tarafından yapılan motivasyon yükseltme konuşmaları da bize bu anlamda çok yardımcı oldu. Ayrıca Ali hocamın proje ön teklif yazımıyla ilgili ödev için ders dışında da aklıma takılan soruları sorduğumda yanıt vermesi , yardımcı olması beni çok mutlu etti. Bu eğitimin sonunda hepimizin kendi çabalarıyla ve Ali hocamın da yardımıyla güzel proje ön teklifleri yazmış olacağımıza eminim.
Hüdanur AKDEMİR


Eğitimin motivasyon temelli olması belki de hiç bilmediğimiz bir alanda kendimize güvenmemize yardımcı oluyor. Birkaç sene önce başka bir kurumun düzenlediği İki günlük PCM eğitimine katılmıştım ama hatırladığım hiçbir şey yok. Ali Ulusoy bize hem proje mantığını anlatıyor hem de her gün, ne kadar iyi işler yapabileceğimize dair inancımızı arttıran olumlu bakış açısıyla bizi kendi heyecanına ortak ediyor. Uygulama ödevi sayesinde aldığımız teorik bilgileri hem doğru anladığımızdan emin oluyoruz hem de yanlış anladıklarımız varsa düzeltme fırsatı yakalıyoruz. Ali Hoca’nın dersleri şiirle renklendirmesi sayesinde dikkatimiz dağılmadan onu dinlemeye devam ediyoruz. Bence Ali Hoca’nın en önemli özelliği pozitif, yapıcı ve teşvik edici biri olması. Katılımcı arkadaşlarımın da vizyonlarının geniş olması, işbirliği yapmaya gönüllü olmaları ve pozitif tutumları sayesinde dersler zevkli geçiyor ve farklı bakış açıları edinmiş oluyoruz. Henüz yolun başındayım ancak temeli sağlam atabileceğim inancını taşıyorum. Eğitimi stajla pekiştirmek bilgilerimin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
Seçil SANIYAMAN

Kurs çok sıcak, samimi ve eğlenceli bir ortamda yapılıyor. Projenin adım adım, inceliklere dikkat edilerek nasıl yazılacağı ile ilgili net ve kalıcı bilgiler ediniyorum. Hem deneyerek hem tecrübesi olan arkadaşlara sorarak öğrenebiliyoruz. Ali Hocam'ın çok deneyimli ve yetenekli bir insan olduğu anlaşılıyor. O yüzden öncelikle onun tecrübesine ve yeteneklerine güvenmem gerektiğini hissediyorum. Daha önce 2 kez Erasmus+ projesi yazmıştım. Bu kursta aldığım 18 saat eğitimle, o projeleri yazarken yaklaşımımdaki hataları görebiliyorum.
Seda OFLAS

Düzenlenen kurs katılımcılar için son derece elzem nitelikte ve uygularken öğreten yapısı sayesinde katılımcılar üzerinde çok başarılı çıktılar almakta, henüz 3.gün itibariyle.
Takım dinamiği 1. gün itibari ile çok üst düzeyde sağlandı. Eğitmenimizin enerjisi, kapsamlı bilgisi ve konuya hakimliği bu konuda çok etkili oldu.
Bu kurs yapısı itibariyle katılımcılara uzun dönemde istihdam edilme şansı sunmasıyla çok eşsiz bir fırsat sağlamakta ve bu fırsatı eğitmenimiz her fırsatta dile getirerek katılımcıları desteklemektedir.
Teşekkürler.
Yunus Emre ÇAKMAKhttps://www.facebook.com/groups/yasamboyuegitimdernegi/ gruba katılır mısınız?https://www.facebook.com/yasamboyuegitimdernegi/?modal=admin_todo_tour beğenir misiniz?
Güncel haberleri takip etmek isterseniz: https://www.facebook.com/mahalleninalisiSign in to Google to save your progress. Learn more
Adı soyadı *
E-mail adresiniz? *
Cep telefonunuz *
Eğitim durumunuz? *
İngilizce dil düzeyinizi ve yetkinliklerinizi belirtiniz. *
Üyesi olduğunuz dernek, vakıf vs. varsa adını yazar mısınız?
Proje geliştirme ve uygulama konusunda deneyiminiz varsa paylaşır mısınız? *
Hobileriniz? *
Eğitim Durumunuzu ayrıntılı açıklayınız. *
Verebileceğiniz ücretsiz eğitimler var mı? Varsa yazar mısınız? *
Bir işte çalışıyor musunuz? Açıklayınız. *
Proje eğitimine ve yaz stajına neden sizi seçmeliyiz? *
Yaşadığınız İl / İlçe? *
Hangi konular ilginiz çekiyor? *
Required
64 saatlik eğitim ve iş başı eğitim programına katılacağım. *
İleride hangi alanda istihdam olanağına kavuşmak istersiniz *
Required
Doğum tarihiniz gün/ay/yıl *
Sorunuz / öneriniz varsa yazabilirsiniz
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy