Přihlášení na revitalizaci opuštěných hrobů
Na Ústředním hřbitově je několik set "opuštěných" hrobů. Pokud se po uplynutí desetileté nájemní smlouvy nepodaří navázat kontakt s nájemcem, začne být hrob vedený jako opuštěný. Po třech letech se k němu může jako k věci opuštěné přihlásit město a po nutných zákonných úkonech jej lze znovu nabídnout jako hrob volný. Minimálně po ty tři roky ale hrobové místo pustne. Správa hřbitovů se o něj během těchto let starat nemůže, protože nelze veřejné prostředky vynakládat na cizí majetek. Inspirátorem projektu byl sokol, politik a archeolog Michal Doležel.

Projekt odstartoval na podzim 2020 v Ústředním hřbitově. Další revitalizace proběhla v květnu a červnu 2021 a budeme pokračovat i v červenci. Přesněji jde o středu 21.7. Sraz je v 15 hodin u hlavního vstupu do Ústředního hřbitova z Vídeňské ulice. Na hřbitově je pak možné pracovat do 19 hodin, kdy se hřbitov zavírá.

Zapojte se do společného projektu Paměti národa Jižní Morava a Správy hřbitovů města Brna a pomozte uchovat vzpomínku na významné osoby, které se vepsali do historie Brna, ale jejich náhrobky jsou nyní opuštěné a pustnou. Revitalizace bude spočívat v očištění náhrobků - vytrhání plevelu a případném zasazení keřů či květin. Veškeré nářadí i materiál budeme mít připravené a pro posílení vám nabídneme i drobné občerstvení. Pokud však máte své nářadí (nůžky, rukavice,..) můžete je určitě vzít s sebou.

Pokud Vás nabízené aktivity zaujaly, přihlašte se skrz tento formulář, ať víme, kolik občerstvení a nářadí nachystat. Rádi zodpovíme případné dotazy. Těšíme se na spolupráci!
Tým Paměti národa Jižní Morava, Post Bellum
Email *
Jméno a příjmení *
Zúčatním/e se v středu 21.7.2021 od 15 hodin *
Přijde s Vámi někdo další? Pokud ano, napište:
Clear selection
NEzúčastním se nyní v červenci, ale chci být o akci informován do příště (akce se bude opakovat) *
Poznámky či otázky
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy