Tematyka nowej gry od Games Factory
Cześć.
Dziękujemy z góry, że zechciałeś/łaś poświęcić czas na zapoznanie się z ankietą.

Obecnie Marcin Ropka i Viola Kijowska pracują nad nową grą, która będzie wydana przez Games Factory w 2018 roku (1 kwartał) Będzie to pierwsza gra wydawnictwa mająca trafić na rynek ogólnoświatowy, dlatego też staramy się dostosować grę do wymagań rynkowych.

Nawet jeżeli nie miałeś/łaś okazji zagrać w grę (najbliższe terminy, gdzie będzie można spotkać autorów to (Comic- con Warszawa, Pionek Zabrze oraz konwent Rzuć Kostką w Warszawie), to poniższy opis mechaniki może Ci sporo podpowiedzieć, jak gra działą pod względem mechanicznym.

Przeczytaj proszę uważnie opis mechaniki, a następnie wskaż jeden temat, który dla Ciebie byłby interesujący:

"... Gra zawiera 108 dwustronnych kafelków (12 rodzajów po 9 szt każdy). Na jednej stronie (A) jest wyszczególniony tzw. efekt stały, przynoszący walutę, a druga strona (B), po odwróceniu przynosi pojedynczy efekt, który skutkuje w otrzymaniu punktów zwycięstwa. Dodatkowo w grze występują kafelki 24 jednostronne (C) w 12 rodzajach, po 2 każdy, które "łamią zasady" podstawowej rozgrywki.

Każdy z graczy posiada przed sobą planszę, na której znajduje się pole 4 x 4 (łącznie 16 pustych miejsc) z zaznaczonymi rzędami A-d i kolumnami 1-4. W trakcie gry gracze mogą wykonać jedną z 3 rzeczy:
- zakupić ze stosu za walutę kafelek A i położyć go na własnej planszy,
- zakupić kafelek C ze stosu i położyć go własnej planszy
- odwrócić kafelek A na stronę B w celu zdobycia punktów zwycięstwa.
Za każdym razem, gdy gracz kupuje kafelek A lub C i kładzie go na planszy lub też odwraca kafelek na stronę B, należy aktywować rząd lub kolumnę na planszy, na przecięciu których znajduje się kafelek. Gracz, który aktywował rząd / kolumnę pobiera profity (waluta) ze znajdujących się w rzędzie / kolumnie wszystkich kafelków A i jednocześnie blokuje możliwość aktywowania rzędu / kolumny innym graczom w danej turze. Np gracz zakupił kafelek A i położył go na polu A1. Zablokował rząd A, tym samym blokując możliwość aktywowania tego rzędu innym graczom w te rundzie. Runda kończy się w momencie, gdy wszystkie kolumny i rzędy zostaną zablokowane.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa, a rozgrywka się kończy w momencie, gdy minie ustalona liczba rund lub gdy którykolwiek z graczy zapełni kafelkami swoją planszę..."

Tak w skrócie wyglądaną bardzo na sucho zasady gry. Tematyka (jak na grę typu Euro-Engine-Building) jest zazwyczaj tematem spornym, dlatego też prosimy Was o sugestię w podjęciu właściwej decyzji. Jeżeli żaden z poniższych tematów do Was nie przemówił, zaproponujcie nowy, a z pewnością weźmiemy go pod rozwagę.

Pozdrawiamy
Zespół Games Factory

Jaki temat gry najbardziej będzie pasował do powyższego opisu mechaniki?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Additional Terms