1821 - 2021 : 200 χρόνια από την Επανάσταση της 25ης Μαρτίου 1821
Συμπληρώνονται 200 χρόνια από την Επανάσταση της 25ης Μαρτίου 1821! Μια επανάσταση που αποτίναξε τον τουρκικό ζυγό και έφερε την ίδρυση του νέου Ελληνικού Κράτους!
Γιορτάζουμε και τιμούμε την επέτειο με αυτό το Παιγνίδι Ερωτήσεων σχετικές με το Μεγάλο Αγώνα των Ελλήνων! Μπορούν να συμμετάσχουν όλοι οι μαθητές του σχολείου μας, να μάθουν και να δοκιμάσουν τις γνώσεις τους! Και οι νικητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παπάγου θα πάρουν ένα αναμνηστικό δώρο!
Κάθε τάξη και ηλικία έχει τις δικές της ερωτήσεις. Μπορείς όμως να ζητήσεις βοήθεια και από τους γονείς σου ή τα μεγαλύτερα αδέρφια σου, αφού όμως πρώτα δεις τα βίντεο...
Απάντησε λοιπόν στις 15 ερωτήσεις και κέρδισε ένα απίθανο δώρο!
Καλή επιτυχία!