Зустріч із бійцями легендарного 90 батальйону
8 жовтня, 18:30
Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану
майдан Незалежності 18/2, м. Київ
Будинок профспілок, 2 поверх

Запрошуємо на зустріч із воїнами російсько-української війни напередодні Дня захисника України. Мета Музею Майдану – привернути увагу до непересічних персоналій, які живуть поруч із нами, і яким ми завдячуємо життям. Наша ініціатива покликана об’єднати суспільство, зберегти пам’ять про боротьбу за свободу в новітній історії України та спонукати до осмислення важливих історичних подій.

Цьогоріч ми запросили бійців 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова. Прикметний тим, що комплектувався виключно з добровольців. За короткий час вони стали відомі своїми звитягами у важких боях за Донецький аеропорт у 2014–2015 років у складі 81 окремої аеромобільної бригади, його околиці, селища Піски, Опитне, Водяне, а також промзону Авдіївки. Понад сотня бійців батальйону нагороджена орденами, двоє стали Героями України. Ім’я одного з Героїв, старшого лейтенанта Івана Зубкова, присвоєно батальйону.

“Вони вистояли, не витримав бетон” – написано на марках Укрпошти, присвячених оборонцям Донецького міжнародного аеропорту (ДАП), в народі названих кіборгами. Вони тримали оборону 242 дні, поки не впало перекриття між поверхами споруди.

В останні дні оборони ДАП батальйон втратив 22 людини, 60 було поранено та ще троє зникли безвісти. У проросійських сил у ці дні, за даними від полонених і з радіоперехоплення, сотні загиблих і поранених. Гасло бригади – “Народжені перемагати”. Після виходу з аеропорту бійці батальйону ще півроку тримали підходи до нього.

ПРО БОЇ У НАЙГАРЯЧІШИХ ТОЧКАХ ДОНБАСУ І ЯКА ВОНА – РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА, розкажуть:
• Андрій Шишук (Сєвєр) – сержант, нагороджений орденом “За мужність” 3 ступеня. Йому пощастило вижити після вибуху 20 січня, витягував побратимів з-під завалів аеропорту.
• Девід Давидов (Легіонер) – сержант, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня.
• Руслан Боровик (Багдад) – гранатометник, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня. Крім зброї, взяв на війну фотоапарат. Завдяки Руслану збереглися фото загиблих “кіборгів”. Книга фотографій Боровика "ДАП" стала першою вагомою збіркою знімків з передової.
• Віталій Баранов (Біба) – підполковник, кавалер 2-х орденів Богдана Хмельницького. У 2014 чотири місяці намагався потрапити в армію. Потрапив у Донецьке летовище, коли українські військові терпіли важкі втрати та жахливі поранення. Був заступником і виконувачем обов'язків комбата.

Особлива гостя – Ніна Брановицька, мама загиблого кулеметника 90 батальйону Ігоря Брановицького.

Модерує Роман Кулик – співробітник Інституту національної пам’яті, командир роти у 39-й окремому мотопіхотному батальйоні, менеджер проєктів у ГО “Експертний Корпус”.

Пресслужба Національного музею Революції Гідності
press@maidanmuseum.org, +38 098 66 11 833
Прізвище та ім'я *
Е-пошта *
Номер телефону *
Сфера діяльності *
Запитання до спікерів *
Хочу отримувати розсилку подій Музею Майдану *
Надаю дозвіл на зберігання та обробку моїх персональних даних. Згода на обробку персональних даних означає, що ми будемо комунікувати з Вами через надані контакти; можемо використовувати надані дані для інформування про наші наступні події; обіцяємо захищати дані та не надавати стороннім особам доступ до них. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy