Rekrutacja Młodzi. SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych dla Młodego Widza
3. edycja SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.
REKRUTACJA MŁODYCH EKSPERTÓW.
 
Masz kilkanaście lat i chcesz zostać naszym filmowym ekspertem? Zgłoś się do nas!
 
SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych jest programem podczas, którego dorośli twórcy pracują nad pomysłami na filmy dokumentalne dla młodej widowni.
 
>> MŁODZI KRYTYCY
Szukamy osób w wieku 12-16 lat, która zostaną ekspertami i będą oceniać pomysły dorosłych na filmy dokumentalne dla młodej widowni - w myśl zasady “nic o was, bez Was!”
 
>> WARSZTATY FILMOWE
Oprócz tego młodzi eksperci wezmą udział w 6 warsztatach online - od października 2022 do kwietnia 2023, podczas których będziemy przygotowywać się do roli krytyków filmowych poprzez:
- oglądanie i rozmawianie o filmach dokumentalnych dla młodej widowni
- poznanie abc języka filmu
- ćwiczenie krytycznego myślenia i sztuki argumentacji
 
→→  REKRUTACJA do programu: do 16 października 2022
 
 
Osoby najbardziej zaangażowane mają szansę zostać Jurorami na największym festiwalu filmów dokumentalnych Milllennium Docs Agaisnt Gravity w maju 2023.
W imieniu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy spośród filmów z całego świata wybiorą Najlepszy Film Dokumentalny dla Młodego Widza.
 
 
Filmy dokumentalne dla dzieci cieszą się dużą popularnością w Niderlandach (mają nawet swoje niedzielne pasmo w niderlandzkiej tv publicznej) i krajach skandynawskich, w Polsce wciąż są mało znane i niewiele ich powstaje. Chcemy to zmienić, bo potrzebujemy wartościowych treści audowizulanych dla młodych ludzi.
O rekrutacji dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swój pomysł na film dla młodej widowni przeczytasz tutaj:
 
 
Organizator:
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Partnerzy:
Millennium Docs Agaisnt Gravity Film Festival,
Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce
Krakowskie Biuro Festiwalowe,
Krajowa Izba Producentów,
Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez


Pytania: karolina@dzikibez.com 
 
Filmy dokumentalne dla dzieci znajdziesz na stronie VOD Warszawa: https://vod.warszawa.pl/strona/dzieci
 
Przykładowe trailery filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży:
Giovanni i jego wodny balet reż. Astrid Bussink https://vimeo.com/111415449
Yaren i słońce reż. Renate Raman, Joren Slaets https://youtu.be/De2FEBAXswU
Wysłuchaj reż. Astrid Bussink https://vimeo.com/242718599
Tiki Felixa reż. Mark Adam https://youtu.be/rQq1C31Y7uE
 

 

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Imię *
Nazwisko *
Adres e-mail opiekuna *
Adres e-mail uczestnika  *
Ile masz lat? *
Gdzie mieszkasz (podaj nazwę miejscowości) *
Do jakiej szkoły chodzisz? *
Prześlij link do 2-3 minutowego filmiku, w którym przedstawisz siebie i opowiesz nam, jaki jest Twój ulubiony film i dlaczego? Wrzuć swój film na Youtube i oznacz jako niepubliczny, wklej tutaj link:
*
REGULAMIN: Oświadczam, że zapoznałam/em się z Regulaminem Warsztatów „Skok w Dok” i akceptuję wszystkie postanowienia w nim zawarte.
*
DANE OSOBOWE: Administratorem danych osobowych Uczestników (w tym wizerunków) Warsztatów jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Organizator), którego siedziba mieści się w Warszawie przy ul. Szpitalnej 5/18 oraz Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez (Partner), którego siedziba mieści się w Warszawie, przy ulicy Puławskiej 266/315 . Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).  Z Administratorem danych osobowych można się skontaktować za pośrednictwem adresu email skokwdok@ckf.waw.pl. Kontakt z inspektorem ochrony danych CKF możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail daneosobowe@ckf.waw.pl. Dane osobowe uczestników Warsztatów będą przetwarzane: w celu organizacji i przeprowadzenia Forum,  w celach reklamowych oraz promocyjnych projektu Skok w Dok, w celu realizacji zadań statutowych Organizatora i Partnera Forum. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, ale jest niezbędne do udziału w Warsztatach. Osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do danych, ich poprawiania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych i zgłoszenia sprzeciwu, co do przetwarzania realizowanego na podstawie uzasadnionego interesu. W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody przysługuje prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie i bez podania przyczyny, z zastrzeżeniem zgodności przetwarzania z prawem przed wycofaniem zgody. Osoby, których dane dotyczą posiadają również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uznają, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne przepisy określające sposób przetwarzania danych osobowych.  *
WIZERUNEK: Organizator i Partner utrwala przebieg Warsztatów dla celów dokumentacji i promocji/reklamy projektu Skok w Dok oraz innych przedsięwzięć Organizatora, a także Partnerów. Wizerunek osób uczestniczących w Warsztatach może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych, na co Uczestnicy wyrażają zgodę. Organizator lub Partnerzy mogą korzystać z takiego nagrania lub jego fragmentu, w tym przedstawiającego wizerunki uczestników bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, bez konieczności zapłaty wynagrodzenia za korzystanie z wizerunku, na wszelkich polach eksploatacji, w tym na polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskich i prawach pokrewnych, w szczególności poprzez jego utrwalanie, zwielokrotnianie, obrót oraz rozpowszechnianie. *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy