Jak bez formalności założyć szkołę?
Grupa w edukacji domowej, czy mała (formalnie zarejestrowana) szkoła? Na przełomie 2014 i 2015 roku zastanawialiśmy się, którą drogę wybrać dla naszych dzieci od września 2015. Okazało się, że wybraliśmy... obydwie!

Nazywam się Mikołaj Foks i jestem jedną z 8 osób (i tym samym połową jednego z 4 małżeństw), które w 2015 roku założyły Mikroszkołę Włochy - małą szkołę podstawową, na której dziś wzorują się inni rodzice biorący sprawy edukacji dzieci w swoje ręce.

Gdy zaczynaliśmy naszą przygodę szybko okazało się, że stworzenie (formalnie zarejestrowanej) małej szkoły  szkoły składa się z dwóch kroków. Pierwszy to stworzenie grupy w edukacji domowej, która funkcjonuje jak mała szkoła. Drugi to dopełnienie wszelkich formalności i zarejestrowanie szkoły.

My zrobiliśmy obydwa kroki. Grup inicjatywne, które się na nas wzorują nierzadko decydują się tylko na pierwszy... Zapraszam Cię do odsłuchania webinarium w czasie, którego na bazie naszych doświadczeń i doświadczeń kilkunastu grup ED opowiadałem, jak bez formalności założyć małą szkołę!

Zagadnienia, które poruszamy to między innymi:
- Szukanie osób do współpracy, nauczycieli i uczniów
- Metody nauczania i plan dnia
- Finansowanie szkoły
- Budynek, szukanie i wybór
- ED - dotacje i egzaminy

W czasie webinarium starałem się skupić na możliwe praktycznej i merytorycznej wiedzy. Tym niemniej musisz wiedzieć, że:
- webinarium ma formę dzielenia się doświadczeniem i nie biorę odpowiedzialności za wykorzystanie treści z webinarium
- webinarium jest wyłącznie moją osobistą inicjatywą, a nie Mikroszkoły Włochy (mimo, że szkoła nie ma nic przeciw niemu, a ja jestem członkiem zarządu fundacji prowadzącej szkołę).
- webinarium nie jest w stanie dostarczyć całej wiedzy niezbędnej do stworzenie grupy ED działającej jak mała szkoła.
- na to czy uda się założyć "szkołę" składa się wiele czynników niezależnych od webinarium.
- może się okazać, że informacje zawarte w czasie webinarium uznasz (mimo, że my zdobywaliśmy je długimi miesiącami) za zbyt proste i oczywiste

W związku z powyższym zgłoszenie na webinarium to Twój wybór i odpowiedzialność
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jeśli masz pytania/ uwagi/ spostrzeżenia, to tu możesz o nich napisać.
Na adres e-mail, który zostawisz wkrótce otrzymasz wiadomość z informacją w sprawie dostępu (na zasadzie "zrzutki do kapelusza") do webinarium.  
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy