II Hubertus Ziemiański na Podzamczu 2016
Zgłoszenie jeźdźca i konia do gonitwy za lisem
Regulamin Gonitwy
1. Udział w gonitwie jest dobrowolny, a jeźdźcy którzy nie ukończyli 18 roku życia zobowiązani są przed zawodami dostarczyć organizatorom zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych.

2. Stan zdrowia jeźdźca i swoje możliwości kondycyjne określa sam jeździec biorąc za tę ocenę pełną odpowiedzialność (w przypadku osób niepełnoletnich taką decyzję podejmuje opiekun na własną odpowiedzialność).

3. Chcąc wziąć czynny udział w Hubertusie trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to ŚWIĘTO! Obowiązuje więc odpowiedni strój. Klasyczny strój myśliwski to czerwony frak, białe bryczesy, czarne buty jeździeckie z brązowymi mankietami oraz irchowe rękawiczki. Na głowie oczywiście toczek. Dopuszczalny jest również strój taki, jaki obowiązuje na zawodach jeździeckich. Trzeci wariant, to tak zwany strój dżentelmeński: marynarka tweedowa, bryczesy, czarne buty, biała koszula i ciemny krawat. W przypadku członków grup rekonstrukcyjnych oraz ochotniczych szwadronów kawalerii – mundur wojskowy. Strój ma być odświętny i elegancki!

4. Bieg prowadzony jest przez mastera, którego postanowienia są ostateczne i nieodwołalne (do dyskwalifikacji włącznie).

5. Start sygnalizowany jest sygnałem trąbki.

6. Master prowadzi gonitwę oraz czuwa nad jej bezpieczeństwem. M.in. wprowadza i wyprowadza zastęp, ustawia zawodników przed i po gonitwie oraz podczas trwania przerw tzw. „nor”. Zawodnicy mają bezwzględny obowiązek podporządkowania się słowom mastera.

7. Zawodnikom pod karą dyskwalifikacji (w trosce o bezpieczeństwo uczestników) zabrania się podjeżdżania do lisa od przodu, z prawej strony, z boku, gwałtownego zatrzymania się lub innych czynności mogących spowodować wypadek.

8. Lis” może schować się na chwilę do nory. Nora lisa to specjalnie wyznaczony obszar do którego uciekający może wskoczyć na chwilę, aby dać odpocząć sobie i goniącym.

9. Gonitwa kończy się sygnałem trąbki po zerwaniu lisiej kity z ramienia uciekającego.

10. Zawodników biorących udział w konkurencji uprasza się o zachowanie zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service