Podpisy pod listem przeciwko mowie nienawiści
Jako Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, w reakcji na ostatnie wydarzenia i to co dzieje się w mediach i mediach społecznościowych zapraszamy do podpisywania poniższego listu.


List otwarty

My, obywatele i obywatelki, działacze i działaczki organizacji pozarządowych, dogłębnie wstrząśnięci i wstrząśnięte zarówno tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, jak i następującymi po niej komentarzami, przekłamaniami i manipulacjami jakich dopuszczają się osoby publiczne, wzywamy decydentów i decydentki, przedstawicieli i przedstawicielki partii politycznych wszystkich opcji, posłów i posłanki, dziennikarzy oraz dziennikarki, jak i inne osoby aktywne w życiu publicznym o zaniechanie stosowania języka nienawiści.
Jesteśmy osobami, którym nie jest obojętne to, co dzieje się w naszym kraju. Żyjemy tu, pracujemy, angażujemy się w sprawy społeczne, wychowujemy dzieci i chcemy robić to dalej, w atmosferze poszanowania godności, autonomii i różnorodności jednostek oraz grup społecznych. Wierzymy, że dialog bez nienawiści i przemocy jest możliwy, nawet jeśli różnimy się między sobą. Dlatego apelujemy o bezwarunkowe opamiętanie i zaprzestanie stosowania mowy pogardy, wrogości i nienawiści oraz innych form przemocy psychicznej, takich jak manipulacja, poniżanie, obwinianie, lekceważenie oraz posługiwanie się uprzedzeniami i oszczerstwami w debacie publicznej.
Jak widzieliśmy w ostatnich dniach, prowadzi to do zagubienia, gniewu i pokładów wrogości, które skutkują najtragiczniejszymi konsekwencjami jakimi jest zabójstwo. Spirala wrogości i nienawiści została rozkręcona do granic człowieczeństwa.
Zwracamy się do wszystkich osób znaczących – polityków i polityczek, działaczy i działaczek społecznych, środowiskowych autorytetów, duszpasterzy, dziennikarzy i dziennikarek – nie z konkretnymi postulatami dotyczącymi formalnych działań (choć i tu jest wiele do zrobienia), ale o ludzką przyzwoitość, odruch czystego serca, szacunek wobec drugiego człowieka, których tak bardzo zabrakło w ostatnich latach, miesiącach i dniach! Apelujemy o bezwarunkowe zaprzestanie destruktywnej agresji i przemocy w debacie i przestrzeni publicznej.

e-mail *
Your answer
Organizacja
Your answer
Imię
Your answer
Nazwisko
Your answer
Twoje dane (imię i nazwisko, adres e-mail) przetwarza (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, ul. Kłopotowskiego 9/31, 03-718 Warszawa, biuro@tea.org.pl) w celu zarejestrowania Twojego poparcia dla apelu. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do podpisania listu. Na podstawie prawnie uzasadnionego interesu możemy na Twój e-mail przesyłać informacje dotyczące dalszych losów podpisanego przez Ciebie apelu (jeśli sobie tego nie życzysz, wyślij sprzeciw na adres: biuro@tea.org.pl). Nie będziemy Ci natomiast wysyłać innych wiadomości dotyczących działalności TEA. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych . Jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, masz możliwość złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.Dane osobowe będą przechowywane w zakresie i przez okres wynikający z przepisów prawa do zakończenia działalności Towarzystwa. *
Bez tytułu
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service