Tastin'France
25. januar 2018 kl. 12 - kl. 17

Hotel d’Angleterre, Palmehaven, Kongens Nytorv 34, 1050 København K.

Yderligere information : Majbritt Leenaert, majbritt.leenaert@businessfrance.fr, +45 33 37 61 83

Jeg ønsker at deltage *
Navn *
Your answer
Firma *
Your answer
Funktion *
Your answer
Email *
Your answer
Telefon *
Your answer
B2B vin- og spiritussmagning - franske udstillere :
HDM - Hauts de Montrouge (syd-vest Frankrig) www.hautsdemontrouge.com
SCEA du Vieux Puit - Vignobles Bouillac (Bordeaux) www.vignoblesbouillac.com
VBV Wine (Bordeaux) www.vbv-wines.com
Gaec Rousset - Domaine du Bicheron (Bourgogne) www.domainedubicheron.com
Domaine la Provenquiere (Languedoc) www.provenquiere.com
Château Camplazens (Languedoc) www.camplazens.com
Famille Hauller - La Cave du Tonnelier (Alsace) www.famillehauller.fr
Champagne Forget Brimont (Champagne) www.champagne-forget-brimont.fr
Famille Sadel (Bordeaux) www.vinsadel.fr
Les Domaines Jeeper (Champagne) www.champagne-jeeper.com
Champagne Jean Josselin (Champagne) www.champagnejeanjosselin.fr
Cave de Tain (Rhône) www.cavedetain.com
Maison Ferroni (Provence - spiritus) www.ferroni.com
Provin Bordeaux (Bordeaux) www.negoce-vins-bio-bordeaux.com
Maison Rivière (Bordeaux) www.maisonriviere.fr
Picoron (Bordeaux) www.chateaupicoron.fr
Sélection Patrick Clerget (multi regions) www.patrick-clerget.com
Armagnac Castarède (spiritus) www.armagnac-castarede.fr
Vins Descombe (multi regions) www.vins-descombe.com
Champagne Marc et Fils (Champagne) www.champagne-marc.fr
Domaine La Ferme des Arnaud (Provence) www.fermedesarnaud.com

Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms