Registreerimisvorm hülgejahi koolitusele
Hülgejaht seadustati peale 40. aastast pausi 2015 aastal. Hülge küttimine on ajalooline traditsioon ja osa rannarahva kultruurist, mis ei tohiks hääbuda või jäädavalt kaduda.
2015-2018 eraldati Hiiumaale 15 hallhülge küttimise luba, kütiti 4 isendit. Riigi poolt antud võimalus on jäänud kasutamata mitmel põhjusel; kadunud on järjepidevus, oskusteave ning seadusest tulenevad kitsendused jahiperioodi suhtes eeldavad asjakohast jahimeetodikat ning kaasaegsete jahipidamisevahendite olemasolu. Nende probleemide lahendmiseks planeerib MTÜ Hiiu Rannad 2019 kevadel koostada projektitaotluse MTÜ Hiiukala taotlusvooru meetmesse “Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi edendamine“.
Projekti eesmärk on koolitada Hiiumaa jahimeeste liikmeskonda. Projekti ühe osana soetatakse erivahendeid mida koolituse läbinud jahimees saab järgnevatel aastatel eesmärgipäraselt kasutada. Koolituse kestvus on 2 päeva ning koosneb kolmest moodulist.
1. Teooria ja jahipraktika;
2. Jahisaaduse säästev käsitlemine (naha ja rasva kasutamine);
3. Jahisaaduse säästev käsitlemine (hülgeliha kasutamine toiduks).
Koolitajateks on Eesti parimad valdkonna asjatundjad. Koolitused on osalejatele tasuta ning toimuvad 2019. aasta sügisel ning 2020 jahiperioodil.

Hea Hiiumaa jahimees, kui Sa tunned, et see teema Sind huvitab ja oled valmis kohaliku kultuuripärandit edendama, siis palun kirjuta hiljemalt 6.03.2019 õhtuks käesolevale vormile oma nimi ja e-posti aadress, et olla informeeritud projekti kulgemisest.

Lugupidamisega,

Indrek Sammal
MTÜ Hiiu Rannad

Registreerumiseks lisa oma andmed:
Nimi: *
Your answer
E-posti aadress: *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service