Elanikkonnakaitse infopäevad
INIMESE JA KOGUKONNA ROLL KRIISIDEKS VALMISOLEKUL JA REAGEERIMISEL
INFOPÄEVAD
12. november kell 17.00 Jõgeva Kultuurikeskuses
26. november kell 17.00 Põltsamaa Kultuurikeskuses
28. november kell 16.00 Mustvee Kultuurikeskuses

Ka kõige turvalisemates oludes juhtub õnnetusi, millest tulenevaid pikaajalisi kriise ei ole võimalik omavalitsuse ja riigi poolt planeeritud tegevustest hoolimata täielikult välistada. Ulatuslikud kriisiolukorrad võivad alguse saada loodusnähtustest, inimeste käitumisest või ka juhuste kokkulangevusest. Olukorrad, kus hakkamasaamine nõuab elanike läbimõeldud ja rahulikku tegutsemist võivad kesta päevi või nädalaid. Loota päästeameti või kaitseliidu abile igas olukorras elanik ei saa, sest nemad tegelevad suuremate kriiside korral eeskätt probleemi algele lahenduse leidmisega. Katkestused võivad tabada elektri-, gaasi-, veevarustuse, sideteenuseid ning piiratud võib olla toidu, joogivee, esmatarbevahendite ja ravimite kättesaadavus. Selline kriitiline olukord võib mõjutada meie või meie lähedaste ja meie naabrite elu ja tervist. Aga kriisideks on võimalik valmistuda!
On väga oluline ,et iga inimene, pere, kogukond mõtleks läbi kuidas ekstreemsetes olukordades toime tulla ning missugused saavad olla lahendused normaalse toimimise tagamiseks. Oluline on siin mitte jätta tähelepanuta kogukonnas väiklastega või üksi elavate inimeste toimetulekut , samuti ka krooniliste haigustega või pideva abivajadusega elanike toimetulekut.
Iga kriis hüüab tulles!
Tänapäeva hoiatatakse meid ette ilmastikust tulenevateks ohtudeks, meie saame juhtnööre järgida ja vatsavalt antud soovitustele käituda. Aga ka need kriisid, mille saabumist ette ei teavitata, ka nende kriisidega toimetulekuks peab valmis olema. Selleks ongi hea koos pere ja kogukonnaga läbi mõelda kuidas peame käituma ning kuidas saame üksteist aidata, et keerulised hetked võimalikult vähe murettekitavaid tagajärgi tooks. Parimad lahendused selleks sünnivad koos sõprade, naabrite ja kogukonnaliikmetega!
Nimi *
Your answer
Elukoht *
Your answer
Osalen (vali) *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy