Studentské hnutí za solidaritu
Jsme nově vzniklá platforma spojující napříč celou Českou republikou nejen studenty, ale všechny, jimž není situace uprchlíků lhostejná a chtěli by se připojit k pomoci. Našim cílem je především otevřít komunikační kanál mezi veřejností a lidmi, kteří se uprchlickou problematikou osobně zabývají, čímž bychom rádi vytyčili prostor pro objektivní a racionální debatu.

Pořádáme přednášky, besedy a diskuze nejen pro vysokoškoláky, ale i pro středoškoláky a širokou veřejnost. Svoji pozornost přitom soustředíme především na regiony mimo velká města, kde může být informovanost nedostatečná. Oslovenému publiku chceme zprostředkovat nejenom autentickou zkušenost dobrovolníků na Balkáně, nýbrž také podložení a doplnění jejich svědectví o důležitá fakta a souvislosti z úst odborníků.

Jako studentské hnutí můžeme zaručit dostatečnou organizační flexibilitu, a to jak ohledně témat, tak i ohledně formy, neboť obojí můžeme přizpůsobit konkrétnímu auditoriu. Nabízíme přednášky na středních školách, ale i v kulturních či obecních domech nebo v podobných společenských střediscích. Přímo na fakultách chceme zapojit samotné akademiky-pedagogy do besed většího formátu, koncipovaných jako bloky přednášek odborně a do hloubky nahlížejících dané téma z více úhlů pohledu.

Za tímto účelem předkládáme krátký formulář pro všechny, kteří by se do této činnosti (ať už formou pomoci s organizací besed, samotném vystupováním na nich či pomocí s tvorbou webu nebo komunikací s médii atp.) chtěli zapojit. Veškeré osobní údaje, které do formuláře uvedete, jsou pouze pro naši potřebu, a nebudeme je šířit dál.

Studentské hnutí podporuje děkanka FF UK doc. Mirjam Friedová, Ph.D. a děkanka FHS UK Ing. arch. Mgr. Marie Pětová, Ph.D.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy