Studentské hnutí za solidaritu
Jsme nově vzniklá platforma spojující napříč celou Českou republikou nejen studenty, ale všechny, jimž není situace uprchlíků lhostejná a chtěli by se připojit k pomoci. Našim cílem je především otevřít komunikační kanál mezi veřejností a lidmi, kteří se uprchlickou problematikou osobně zabývají, čímž bychom rádi vytyčili prostor pro objektivní a racionální debatu.

Pořádáme přednášky, besedy a diskuze nejen pro vysokoškoláky, ale i pro středoškoláky a širokou veřejnost. Svoji pozornost přitom soustředíme především na regiony mimo velká města, kde může být informovanost nedostatečná. Oslovenému publiku chceme zprostředkovat nejenom autentickou zkušenost dobrovolníků na Balkáně, nýbrž také podložení a doplnění jejich svědectví o důležitá fakta a souvislosti z úst odborníků.

Jako studentské hnutí můžeme zaručit dostatečnou organizační flexibilitu, a to jak ohledně témat, tak i ohledně formy, neboť obojí můžeme přizpůsobit konkrétnímu auditoriu. Nabízíme přednášky na středních školách, ale i v kulturních či obecních domech nebo v podobných společenských střediscích. Přímo na fakultách chceme zapojit samotné akademiky-pedagogy do besed většího formátu, koncipovaných jako bloky přednášek odborně a do hloubky nahlížejících dané téma z více úhlů pohledu.

Za tímto účelem předkládáme krátký formulář pro všechny, kteří by se do této činnosti (ať už formou pomoci s organizací besed, samotném vystupováním na nich či pomocí s tvorbou webu nebo komunikací s médii atp.) chtěli zapojit. Veškeré osobní údaje, které do formuláře uvedete, jsou pouze pro naši potřebu, a nebudeme je šířit dál.

Studentské hnutí podporuje děkanka FF UK doc. Mirjam Friedová, Ph.D. a děkanka FHS UK Ing. arch. Mgr. Marie Pětová, Ph.D.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy