Завдання І туру олімпіади з клінічної фармакології та професійних хвороб
Email *
Прізвище, ім'я та батькові *
Факультет, курс, група, десяток *
Тестування
Вірна вдповідь лише одна
1. Чоловікові, 40 років, з гіпертонічною хворобою був призначений лікарський засіб, який за 3 дні поліпшило стан хворого і нормалізував АТ. Через деякий час пацієнт звернувся до лікаря зі скаргами на непродуктивний кашель, який не знімався після застосування протикашльових засобів і викликав порушення сну хворого. В анамнезі обструктивних захворювань легень немає. Який препарат найбільш ймовірно приймав хворий?  *
1 point

2. Для лікування гіпохромної анемії, що виникла у жінки під час вагітності, лікар призначив ферум лактат в капсулах. З якою метою препарати заліза в порошках для вживання призначаються в капсулах? 

*
1 point

3. У пацієнта з ентероколітом інтерном було призначено одночасно фторхінолон (ципрофлоксацин) та обволікаючий препарат (сукральфат). Чому дане призначення є недоцільним, до яких наслідків воно може призвести? 

*
1 point

4. Хворому, 75 років, з діагнозом пневмонія і супутніми діагнозом кардіосклероз, НК ІІА ст., призначений курс гентаміцину по 40 мг 3 рази на добу і фуросемід внутрішньовенно протягом тижня. Добовий діурез - 1,5 л. Через кілька днів стан хворого погіршився, задишка збільшилася, з'явилися свіжі набряки, добовий діурез знизився до 200-300 мл, креатинін крові підвищився. Які фактори найбільш ймовірно привели до погіршення стану? 

*
1 point

5. Чоловік, 60 років, скаржиться на задишку з утрудненим видихом, сухий кашель. Протягом 30 років хворіє на хронічний обструктивний бронхіт. Погіршення стану зазначив 3 тижні тому, часто користується беротеком. Викурює до 1,5 пачок цигарок у день. Останній місяць лікується з приводу стенокардії  - приймає фенігідін, нітрогліцерин, анаприлін. Об'єктивно: температура тіла - 36,4 С, ЧД - 28 в хв, ЧСС - 98 в хв, АТ - 120/80 мм рт ст. У легенях дихання везикулярне, розсіяні сухі свистячі хрипи переважно під час видиху. Тони серця приглушені, ритм правильний. Що найбільш імовірно стало причиною погіршення стану?

*
1 point

6. Чоловік 66-ти років скаржиться на задишку, що підсилюється при фізичному навантаженні, кашель частіше зранку зі слизуватим мокротинням. Близько 15-ти років перебуває на диспансерному обліку з приводу хронічного обструктивного бронхіту. Приймає беродуал (16 інгаляційних доз за добу). Об’єктивно: температура 36,8o C; ЧДД-24/хв., Ps- 110/хв., АТ- 145/90 мм рт.ст. Над легенями - значна кількість сухих хрипів. ОФВ1- 65%. Як потрібно покращити схему лікування даного пацієнта? 

*
1 point

7. Для лікування ревматоїдного артриту лікар вибрав нестероїдні протизапальні засоби з найбільшою протизапальною дією. Назвіть це засіб. 

*
1 point

8. Оберіть механізм, яким  найбільш ймовірно обумовлений протизапальний ефект глюкокортикоїдів: 

*
1 point

9. Хворому, 29 років, з діагнозом системний червоний вовчак, хронічного перебігу з ураженням нирок і міокарда, гіпертензією слід призначити лікування. Який препарат з наведених нижче протипоказаний хворому? 

*
1 point

10. У хворого 55 років на 4-й день лікування диклофенаком натрію виникло шлункова кровотеча в результаті виразки слизової оболонки шлунка. З чим пов'язано ульцерогенну дію препарату? 

*
1 point

11. Хворому показано застосування глюкокортикоїдів всередину. Як доцільно їх призначити з урахуванням фізіологічних коливань вмісту гормонів кори надниркових залоз в крові? 

*
1 point

12. Чоловік, 60 років, перебуває в терапевтичному відділенні з приводу правобічної крупозної пневмонії. Самопочуття хворого під впливом терапії покращилося. Коли хворому можна скасувати антибіотики? 

*
1 point

13. Лікар-інтерн призначив хворому з ентероколітом одночасний прийом фторхінолона (ципрофлоксацин) і препарат сукральфат. Завідувач відділенням вважає призначення помилковим. До якого наслідку призводить спільне призначення цих препаратів? 

*
1 point

14. Чоловік, 47 років, скаржиться на періодичний головний біль, серцебиття і порушення серцевого ритму, Об'єктивно: тони серця приглушені, ЧСС - 90 за 1 хв, АТ - 170/100 мм рт. ст. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка, шлуночкові екстрасистоли з частотою 10 - 15 в 1 хв. Встановлено діагноз: гіпертонічна хвороба і ІХС. Які препарати доцільно призначити для лікування даного хворого? 

*
1 point

15. У хворого гострий великовогнищевий інфаркт міокарда ускладнився кардіогенним шоком. Останній протікає на тлі низького загального периферичного опору і зниженого серцевого викиду. Який гіпертензивний препарат слід ввести хворому в першу чергу? 

*
1 point

16. У хворого, 59 років, який 15 років страждає на гіпертонічну хворобу, розвинулася гостра лівошлуночкова недостатність на фоні гіпертонічного кризу. Який препарат найбільш доцільно призначити даному хворому? 

*
1 point

17. Хворий, 62 років, протягом 10 років страждає на гіпертонічну хворобу. 2 роки тому діагностований хронічний обструктивний бронхіт. Об'єктивно: пульс - 64 уд в 1 хв, АТ - 210/130 мм рт. ст., ліва межа відносної серцевої тупості зміщена вліво на 2,5 см від серединно-лінії, I тон над верхівкою ослаблений, акцент II тону над аортою. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка. Призначення якого препарату найбільш доцільно в даному випадку? 

*
1 point

18. У чоловіка, 56 років, який приймав щодня по 40 мг еналаприлу в зв'язку з гіпертонічною хворобою, відзначається зниження гіпотензивного ефекту. Збільшення фізичного і нервового напруження в цей час не було. Об'єктивно: межі серця збільшені вліво на 1,5 см, тони приглушені, ЧСС відповідає величині пульсу і становить 56 в хв. Яка тактика щодо підвищення ефективності гіпотензивної терапії? 

*
1 point

19.У комплексному лікуванні гіпертонічної хвороби хворому був призначений сечогінний препарат. Через кілька днів АТ знизився, виникли слабкість, нудота, пронос, гіпокаліємія, метаболічний ацидоз. Який препарат міг викликати такі ускладнення? 

*
1 point

20. Пацієнту 62 років, що протягом року лікувався у сімейного лікаря з приводу подагри, було призначено препарат, який пригнічує синтез сечової кислоти. Який з наведених препаратів був призначений хворому? 

*
1 point

21. Жінка, 26 років, скаржиться на загальну слабкість, підвищену ламкість нігтів, випадіння волосся. Об'єктивно: пульс - 94 уд в 1 хв, АТ - 110/70 мм рт. ст. Шкірні покриви бліді. Аналіз крові: Hb - 90 г / л, ер - 3,5 · 1012 / л, КП - 0,7, ШОЕ - 20 мм / год. Рівень сироваткового заліза - 8,7 мкмоль / л. Які призначення доцільно провести  для цієї хворої? 

*
1 point

22. Чоловік 48 років скаржиться на сильний пекучій біль за грудиною, що віддає в ліву руку. Біль розпочався 3 дні тому, після психоемоційного напруження. Об'єктивно: в легенях везикулярне дихання, ЧД 18 у/хв. Тони серця приглушені, ЧСС відповідає величині пульсу і становить 86 уд / хв, АТ - 130/80 мм рт ст. На ЕКГ: в грудних відведеннях підвищення сегмента ST на 3-4 мм над ізолінією, високі зубці Т. Встановлено діагноз інфаркту міокарда. Яка тактика лікування є найбільш прийнятною у даний момент?

*
1 point

23. У блок інтенсивної терапії і реанімації доставили хворого 45 років, через 60 хвилин після початку гострого трансмурального переднього інфаркту міокарда. Стан хворого середньої важкості, свідомість ясна, виражений ціаноз губ. Тони серця глухі, ритмічні. Пульс - 98 в хв.дихання в нормі, ЧД - 19 в хв. Печінка не збільшена, набряків немає. Яке з наведених нижче призначень найбільш вірне?

*
1 point

24. Хворого 62 років госпіталізовано зі скаргами на сильний біль за грудиною, яка триває 1 годину і не купірується нітрогліцерином. Страждає стенокардією, раніше напади знімал нітратами. Супутніх захворювань немає. Об'єктивно: ціаноз губ, тони серця глухі, діяльність ритмічна. На ЕКГ: гостра фаза трансмурального інфаркту передньої стінки лівого шлуночка. Що необхідно ввести хворому внутрішньовенно?

*
1 point

25. Хворому з інфарктом міокарда вводили внутрішньовенно антикоагулянт кожні 6 годин. Через кілька днів у нього виникла кровоточивість ясен, носа, з'явилися еритроцити в сечі. Який препарат вводили хворому?

*
1 point
Клінічне завдання 1

Хворий 45 років, скаржиться на кашель з виділенням мокротиння, задишку при навантаженні, слабкість, підвищення температури тіла, озноб, головний біль, запаморочення, біль у ділянці серця з іррадіацією під ліву лопатку. Погіршення стану після перенесеного грипу.

Анамнез захворювання: негоспитальная пневмонія, цукровий діабет 2 типу протягом 2 років. Гіпертонічна хвороба протягом 2 років

Алергологічний анамнез: Алергія на ципрофлоксацин

Призначення:

Цефуроксим натрієва сіль 1500 мг двічі на добу

Кларитроміцин 0,5 г 1 р/добу

Амброксол 1 табл. на добу

Бромгексин 1 табл. 3 рази на добу

Тавегіл 1 табл. 3 рази на добу

Ацетилсаліцилова кислота 500 мг 3 рази  на добу протягом 2-х днів

Глімепірид 1 табл. 1 раз на добу

Лізиноприл 10 мг 1 р/день

Пропранолол 40 мг 1 р/добу

Об'єктивно: АТ 170/95 мм.рт.ст. ЧСС – 98 ударів/хв. Температура 38,2 С. Вага – 73 кг, зріст – 185 см.

1. З якими призначеннями ви погоджуєтесь? Поясніть цілі призначення *

2. Які призначення вважаєте хибними чи зайвими? Поясніть

*

3. Які особливості взаємодії призначених препаратів між собою?

*

4. Проаналізуйте клініко-фармакологічні властивості та особливості використання цефуроксиму з урахуванням класифікації, фармакодинаміки, показань до застосування, побічних дій тощо. 

*
Клінічне завдання 2

Хвора 65 років, скаржиться на сильний головний біль та біль у серці при артеріального тиску, який виникає 2-3 рази на місяць на тлі планової терапії. Додатково скаржиться на задишку, нудоту та запаморочення

 Анамнез захворювання: Артеріальна гіпертонія – 5 років; ІХС - 2 роки.

 Призначена терапія:

Лізиноприл 10 мг на ніч

Гідрохлортіазид 100 мг вранці

Небіволол 1 табл. вранці

Пропранолол 40 мг 2 р/день

Аторвастатин 10 мг увечері

Ацетилсаліцилова кислота 100 мг вранці та вдень після їжі

Верапаміл 40 мг 3 р на день

Вінпоцетин 5 мг 3 р/день

 Об'єктивно:

АТ - 195/95 мм рт. ст. ЧСС – 60 ударів/хв. Вага – 95 кг, зріст – 163 см.

Холестерин сироватки  - 7,2 ммоль/л, глюкоза - 5,0 ммоль/л

На ЕКГ у спокої – порушення реполяризації.

*

1. З якими призначеннями ви погоджуєтесь? Поясніть цілі призначення

*

2. Які призначення вважаєте хибними чи зайвими? Поясніть

*

3. Які особливості взаємодії призначених препаратів між собою?

*

4. Надайте порівняльну характеристику небівололу з фармакокінетики та побічних ефектів.

*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Дніпровський державний медичний університет. Report Abuse