PAYLAŞIM ÇEMBERİ DAVET FORMU
PAYLAŞIM ÇEMBERİNE DAVET

Sevgili Barış Akademisyeni arkadaşlarımız,

2016’da attığımız imzadan bu yana her birimizin hayatlarında hem iyi hem zorlayıcı bir çok gelişmeler oldu. Kimimiz işini, kimimiz pasaportunu, kimimiz danışmanını ve akademide devam etme ihtimalini ve/ya motivasyonunu yitirdi, kimimiz ülke içinde, kimimiz ülke dışına göçtü. Covid salgını ile belki de hayatlarımızda var olan belirsizlik daha da belirginleşti.

Tüm bunların bedenlerimiz, zihnimiz ve bilincimizde olumsuz etkileri olduğunu düşünüyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’nin daha da zorlayıcı ikliminde sosyal hak savunuculuğu yapmak (aktivist akademisyen olmak) bir çoğumuzda tükenmişliğe neden olabilir.

Sizlerden gönlünde istek duyanları, sosyal hak savunucusu, barış için mücadele eden akademisyenler olarak üç hafta biraraya gelip bir paylaşım çemberi oluşturmaya çağırıyoruz. Tümü çevrim içi (online) olan bu çalışmamızın her oturumu 3 saat sürecektir. İlk oturumunda çemberimizi oluşturacak ve ilk hafta da dahil birer eğitmen eşliğinde beden ve zihin farkındalığımızı geliştiren birer atölye çalışması yapacak ve beraber paylaşımda bulunacağız. Çevrim içi (online) bir paylaşım çemberi oluşturduğumuz için kendinize toplam 3 saat rahatsız edilmeyeceğiniz,biraz hareket edebileceğiniz, ve paylaşılanların gizliliğini koruyabilmek için kulaklık kullanarak veya kimsenin rahatsız etmeyeceği bir alan oluşturmanızı rica ediyoruz. 3 saat içinde ara da vereceğiz.

Bu çalışma bir terapi değildir ve psikolojik tedavi yerine geçmez. 3 haftalık seans çalışmasına eksiksiz katılımınız, süreklilik ve grup paylaşımı açısından önemli; dolayısıyla, lütfen, zamanınız elveriyorsa formu doldurun. Katılım ücretsiz ve 14 kişi ile sınırlıdır. İlgilenenlerden aşağıdaki link teki formu doldurarak 5 Kasım 2020 tarihine kadar bize göndermelerini rica ediyoruz. Ücretsiz olan bu çalışma için seçtiğiniz bir derneğe ya da bir kişiye ya da bir hayvan dostumuza (maddi ya da maddi olmayan) bir yardımda bulunmanızı öneriyoruz. Dileyenler BAK doktora öğrenci ve asistan destek grubumuza da destek sağlayabilir (bilgilere BAK-muavin@autistici.org adresinden ulaşabilirsiniz).

Sevgilerimizle,

Lale Can, Psikoloji Lisans Öğrencisi-Philipps Üniversitesi Marburg
Ayşe Dayı, Orca Dreams: A platform for Mindful Living
İpek Demirok, Klinik Psikolog TODAP: Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği
Oğuz Mordağ, TODAP: Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği
Aslı Telli, BAK-Almanya ve BİRARADA Mentör-Destek Grubu

Program:
15 Kasım 2020 Pazar Saat 13:00-16:00 (TR saati)
Qiqong ve Meditasyon çalışması: Hayatın içinde Esnek ve Köklü Durmak
Ayşe Dayı, Orca Dreams: A Platform for Mindful Living (Orca Dreams: Farkındalıkla
Yaşam Platformu)

22 Kasım 2020 Pazar Saat 13:00-16:00 (TR saati)
Grup Çalışması: Tükenmişlik ve Günün Stresiyle Baş Etme
İpek Demirok, TODAP: Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği

29 Kasım 2020 Pazar Saat 13:00-16:00 (TR saati)
Somatik Deneyimleme Çalışması
Oğuz Mordağ, TODAP: Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy