Unit 3 Lesson 6.2
Rates
Student Name *
ID *
Class Period *
1) What is the price for a Regular cup? *
2) What is the price for Large cup? *
3) Which size is the better buy? *
4) Rita charges $60 for 5 tutoring sessions. What is the cost per session? *
5) A package of 12 pens costs $3.60. What is the cost per pen? *
6) A train travels 40 miles in 65 minutes. To the nearest tenth of a mile, how far does the train travel per minute? *
Write your answer as a decimal
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of School District of Palm Beach County. - Terms of Service - Additional Terms