Wagonik - „A to Historia – historyczna szkoła przetrwania”
Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie pn. "Jesienny pociąg do historii" i skierowane jest przede wszystkim do dzieci z terenu Gminy Somonino.
W przypadku wolnych miejsc z warsztatów mogą skorzystać także dzieci z poza gminy.
Warsztaty odbędą się w sobotę, 24 października 2020 r. od godziny 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, ul. Ceynowy 1A.
SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW:
Warsztaty poprowadzi znany pisarz - Kazimierz Szymeczko. Autor książek dla dzieci i młodzieży, tekstów do podręczników
szkolnych, reklam radiowych, tekstów scenicznych. Uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny w dziedzinie Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej (2013). W 2017 roku otrzymał statuetkę Guliwer w krainie Liliputów za całokształt twórczości. Powieść Tetrus była nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2015.
Podczas warsztatów dzieci będą mogły zakupić książki Wydawnictwa Literatura autorstwa Kazimierza Szymeczko i uzyskać autograf.

Wagonik - „A to Historia – historyczna szkoła przetrwania”

Tematyka spotkania: Poznanie twórczości K. Szymeczki, ze szczególnym uwzględnieniem utworów historycznych. Umiejętność zachowania się w warunkach trudnych (ukrycie, ucieczka, obrona) w oparciu o wiadomości historyczne. Forma: pogadanka,
dyskusja, ćwiczenia, praca w grupach, elementy dramy. W każdej epoce historycznej występują inne zagrożenia, ale potrzeby ludzi (bezpieczeństwo, obrona) pozostają te same.

Cele:
1. Poznanie twórczości K. Szymeczki na przykładzie książek „A to historia!”, „Zdarzyło się w Polsce” (5 tomów), „Historia Polski w opowieściach”, gołąbek niepokoju i innych.
2. Poznanie realiów życia naszych przodków; podobieństw i różnic w zachowaniu ludzi na przestrzeni wieków.
3. Potrzeby i motywy uniwersalne w literaturze, historii i życiu. (nowe doświadczenia, potrzeba bezpieczeństwa, więź grupowa i rodzinna, wspólne cele, tożsamość narodowa).

Zalecamy, aby dzieci zabrały piórnik z przyborami do pisania.
Preferowany wiek uczestników to 8 - 14 lat.
Czas trwania do 2 h.

W wyjątkowej sytuacji termin wydarzenia może zostać przesunięty lub wydarzenie odbędzie się w innej formie. O takiej sytuacji każdy uczestnik byłby powiadomiony telefonicznie.
Imię i nazwisko uczestnika *
Adres e-mail *
Telefon kontaktowy *
Miejsce zamieszkania (miejscowość) *
Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. W celu usprawnienia kontaktu w sprawach wynikających z organizacją Projektu pn. „Jesienny pociąg do historii”, który jest realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie. *
Dobrowolnie wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację wizerunku mojego dziecka w publikacjach w formie tradycyjnej (np. notatki prasowe) i elektronicznej. W celu promocji i potwierdzenia realizacji Projektu pn. „Jesienny pociąg do historii” przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie. *
KLAUZULA INFORMACYJNA
Administratorem tak zebranych danych osobowych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie. Masz prawo żądać od Administratora dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia swoich danych osobowych, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych, chyba, że realizacja tych praw nie jest zgodna z przepisami prawa.
Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy