Волонтери | Струмица на улица 2019
НАПОМЕНА: Сите волонтери кои ќе се пријават и успешно ја завршат обуката и воедно ги исполнат своите задачи во 2019 година добиваат ОФИЦИЈАЛЕН сертификат за волонтерство на полумаратонот „Струмица на улица“ 2019.

Ве охрабруваме да се пријавите и да бидете дел од организацијата на најмасовниот спортски настан во Струмица.

Струмица на улица 2019 | Трка 5К | Трка 10К | Полумаратон
Датум: Недела 09.06.2019
Старт: 19:00 часот пред ТЦ Глобал
Патека: Кружна / 5 километри / асфалт

Организатори:
Здружение спортски клуб ЈУГО - ИСТОК Струмица
Здружение „Културно-забавен живот“ - Струмица

Лице за контакт: Влатко Манчев
Контакт телефон:+389 78 552 799
E-mail: info@jugoistok.org

https://strumicanaulica.jugoistok.org

Email address *
Име (Name) *
Your answer
Презиме (Surname) *
Your answer
Дата на раѓање (Date of birth) *
MM
/
DD
/
YYYY
Телефон за контакт (Telephone) *
Your answer
Согласност со условите (Agree with terms) *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy