TACAM Yaşasın Türkçe Öğreniyorum Registration Form (TACAM Yaşasın Türkçe Öğreniyorum Kayıt Formu)
We hope you had a chance to attend our Parent Teacher Conference and meet our teachers. For those parents who were unable to attend the event, we are pleased to share the video of the meeting. Please visit https://youtu.be/uo0SUP0-6-Q to watch it.

Our program is being made possible by the fund we received from YTB (Presidency for Turks Abroad and Related Communities). This fund will be used to support our teachers who has volunteered to prepare and deliver the education program. We will use this fund to support our teachers during our education program but we still need your contribution that will support us and enable TACAM to create programs like this in the future. As TACAM Board of Directors, we kindly ask for the following registration fees.

𝐑𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐅𝐞𝐞𝐬
TACAM Members : $100/child - Each Sibling 50% discount
Non-TACAM Members : $200/child - Each Sibling 50% discount

TACAM Membership: $75/individual - $150/family

Please pay with Paypal or check during Registration period : 12/6-12/20
To pay with PayPal: Go to https://www.paypal.com/donate?hosted_button_id=97WGNCU8EMUCU Select a donation option "TACAM - Turkish Education Program" from the dropdown list.
Check: PO Box 3445 Farmington Hills, MI 48333

Please fill out the form below for your child. After the end of registration period, we will be in contact with you to share our schedule and other materials that we will use throughout the Turkish classes.

If you have any questions, don't hesitate to contact TACAM. We thank you for your interest in our program and for your continuous support of TACAM's mission.

-----------

Umarız Veli toplantımıza katılıp öğretmenlerimizle tanışma fırsatınız olmuştur. Eğer toplantımıza katılamadıysanız toplantı kayıt videomuzu izleyebilirsiniz. Videoya erişmek için linke tıklayınız. https://youtu.be/uo0SUP0-6-Q

Programımız, YTB'den (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) aldığımız fonla desteklendi ve bu fonu programın hazırlanması ve yürütülmesinde gönüllü olarak aktif rol oynayan eğitmenlerimizi desteklemek için kullanacağız. Ancak sizlerinde TACAM'ın gelecekte buna benzer programlar oluşturması için desteğine ihtiyacımız var. TACAM Yönetim Kurulu olarak aşağıdaki kayıt ücretlerini programımız için uygun bulduk.

Kayıt Ücretleri
TACAM Üyeleri: 100$/çocuk - Her Kardeş %50 indirim
TACAM Üyesi Olmayan Üyeler: 200$/çocuk - Her Kardeş %50 indirim

TACAM Üyeliği: 75$/birey - 150$/aile

Lütfen Kayıt döneminde PayPal veya çek ile ödeme yapın: 12/6-12/20
PayPal ile ödeme yapmak için: https://www.paypal.com/donate?hosted_button_id=97WGNCU8EMUCU 'a gidin ve ana sayfada bulunan "TACAM'a Bağış Yap" düğmesini tıklayın. Açılır listeden "TACAM - Türkçe Eğitim Programı" seçeneğini seçin.
Çek: PO Box 3445 Farmington Hills, MI 48333

Lütfen çocuğunuz için aşağıdaki formu doldurunuz. Kayıt döneminin bitiminden sonra programımızı ve Türkçe derslerinde kullanacağımız diğer materyalleri paylaşmak için sizinle iletişime geçeceğiz.

Herhangi bir sorunuz varsa, TACAM ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Programımıza gösterdiğiniz ilgiye ve TACAM misyonuna sürekli desteğinizden dolayı teşekkür ederiz.
We would like to know a little bit about your child's Turkish skills. Please answer the following multiple choice questions. (Çocuğunuzun Türkçe becerileri hakkında biraz bilgi sahibi olmak istiyoruz. Lütfen aşağıdaki çoktan seçmeli soruları yanıtlayınız.)
There is no right or wrong answers here. Please answer each question to the best of your knowledge. (Burada doğru ya da yanlış cevap yok. Lütfen her soruyu bilginiz dahilinde en iyi şekilde yanıtlayınız.)
Please rate your child's Turkish language skills. (Lütfen çocuğunuzun Türkçe dil becerilerini değerlendirin.) *
N/A
Beginner (Acemi)
Elementary (İlköğretim)
Intermediate (Orta düzey)
Upper-Intermediate (İleri Orta Düzey)
Advanced (ileri)
Listening (Dinleme)
Speaking (Konuşma)
Writing (Yazma)
What is your child's name? (Çocuğunuzun adı nedir?) *
How old is your child? (Çocuğunuz kaç yaşında?) *
If there is one, what is your child's email address? (Eğer varsa çocuğunuzun email adresi nedir?)
Which grade is your child in? (Çocuğunuz hangi sınıfa gidiyor?) *
What is your name? (Parent Name) *
What is your email? (Parent Email) *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Kerim Ali YILMAZ. Report Abuse