CUKROVAR
Revitalizace areálu bývalého cukrovaru je klíčová pro rozvoj centra města a současné vedení města ji proto považuje z hlediska územního rozvoje za prioritní akci.

Radnice chce v tomto volebním období projekt odstartovat s tím, že si je vědoma, že samotná realizace svým rozsahem překročí časový horizont tohoto, a možná i dalšího volebního období.

V letošním roce chce Město Břeclav vypsat na tuto lokalitu veřejnou architektonickou soutěž.
Architektonická soutěž je jeden z nejlepších způsobů, jak ověřit uvažovaný způsob využití, a zároveň je to možnost, jak do procesu zapojit kvalitní architekty, se kterými pak bude možné záměr dále rozvíjet.

Město má představu, co by mělo v tomto pětihektarovém areálu postupně vyrůst.
Počítá se zde v této chvíli s novou městskou knihovnou, s multifunkčním sálem pro sport a kulturu s kapacitou zhruba 500 diváků, asi na čtvrtině plochy s bytovými domy s malometrážními provozovnami, dále pak s hřišti, restauracemi, kavárnami, možná s tržištěm nebo coworkingovým centrem. Parkování bude řešeno tak, aby nezatěžovalo okolní ulice. Budou zohledněny potřeby cyklodopravy, přibudou nová veřejná prostranství a zeleň, oživí se i samotné nábřeží.

Jak konkrétně budou všechny záměry skloubeny dohromady, ukáže až návrh, který zvítězí v architektonické soutěži.

Než se ale pustíme do vyhlášení zadání soutěže, chceme do procesu zapojit také zainteresovanou veřejnost. Prosíme tedy Břeclaváky, které tato oblast zajímá, aby si našli asi 10 minut času, a dali nám vědět své názory a nápady prostřednictvím této ankety.

Děkujeme!
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy