Заходьте, відчинено: урбаністичний ідеатон
Відвідувачі парку Шевченка та перехожі на Французькому бульварі щодня бачать вивісок «Ботанічний сад» та «Обсерваторія», не розуміючи, які послуги та розваги ховаються за парканами та зачиненими дверима.

А чи знали ви? 🚀

ОНУ ім. І. І. Мечникова, якому підпорядковані Обсерваторія та Ботанічний сад, підтримує публічні активності на своїх територіях, але через обмежені ресурси не в змозі вдосконалити роботу з великою кількістю людей.

В результаті території не реалізується на повну, а одесити й туристи досі не розуміють, як туди потрапити, та що там робити.

Що таке «Заходьте, відчинено»?

«Заходьте, відчинено» — урбаністичний ідеатон, мета якого — згенерувати ідеї розв'язання основних проблем Ботсаду та Обсерваторії.
ОНУ ім. І. І. Мечникова кидає виклик міським стартапам, які хочуть спробувати свої сили у вирішенні реальних(!) проблем важливої частини міста.

Ті команди, які презентують обґрунтовані та сталі проекти, зможуть співпрацювати з університетом, запропонувати свою ідею на наступний раунд Громадського бюджету та зробити перший шоу-кейс своєї ідеї у реальних умовах.

📅 1-2 червня,
📍 Impact Hub Odessa
💰 Участь безкоштовна. Реєстрація обов'язкова.

Як все відбуватиметься?

Оргкомітет Ідеатону, який складається з:

📌 представників ОНУ ім. Мечникова;
📌 команди агенції космічних подій Belka&Strelka;
📌 спільноти Impact Hub Odessa та Impact Hub Ambassadors;
оголосить челенджі та критерії оцінки проектів в середині травня.

Команди від 2 до 10 учасників зможуть зареєструватись на ідеатон безкоштовно після онлайн-інтерв’ю, які триватимуть з 10 по 30 травня.

1-2 червня відбудеться Ідеатон, у фіналі якого запланований публічний пітчінг проектів. Журі обере найкращі проекти, які отримають призи та рекомендації менторів щодо подальшого розвитку. Організатори Ідеатону нададуть підтримку переможцям, щоб втілити їхні проекти вже у 2019 році.
Ім'я *
Прізвище *
E-mail *
Телефон *
Який стартап ви представляєте? Розкажіть та дайте посилання на сторінку. *
Де ви навчаєтесь або працюєте? *
Оберіть завдання, над яким будете працювати під час ідеатону *
💥 Завдання: Тут вам не парк 💥

Виклик: Одесити та туристи не до кінця розуміють призначення Ботсаду, який у першу чергу потрібен для навчання, а вже потім для відпочинку та фотосесій. Як донести до відвідувачів, що у Ботсаду не можна робити шашлики та вигулювати собак?

Що потрібно зробити: Команда, яка обере це завдання, має запропонувати комунікаційні інструменти, які допоможуть розповісти одеситам про правила поведінки у Ботсаду, коли та як краще його відвідати, чого очікувати, тощо. Команда може підготувати загальну стратегію від 1 до 5 років або конкретні інструменти на кшталт серії відеороликів або коміксів. Команда має бути в змозі самостійно підготувати контент, який вона пропонує, та презентувати зразки під час фінального пітчингу.

💥 Завдання: Розкажи мені про зорі 💥

Виклик: В Обсерваторії регулярно проходять заходи для дітей та дорослих: екскурсії, кружки, лекції, фестивалі тощо. Ці заходи переважно відвідують одні й ті ж люди: нові відвідувачі не знають, звідки отримувати інформацію. Як зробити розклад Обсерваторії доступним для всіх?

Що потрібно зробити: Команда має запропонувати інструменти для сповіщення широкої аудиторії про події в Обсерваторії, якими могли б користуватись вчені та сторонні агенції, що організовують екскурсії. Завдяки таким інструментам відвідувачі мають бронювати місця, дізнаватись подробиці та планувати візит в залежності від погодних умов, які мають велике значення для астрономічних спостережень. Під час роботи над проектом потрібно врахувати, що деякі події є закритими (наприклад, екскурсія для групи школярів) або суто науковими.

💥 Завдання: Ну і що там робити? 💥

Виклик: Колективи Ботсаду та Обсерваторії відкриті для нових форматів заходів, які залучатимуть нові аудиторії та будуть цікаві різним категоріям відвідувачів. Але для організації не вистачає рук. Може, саме ваша команда зможе допомогти?
Що потрібно зробити: Команда, яка обере це завдання, має запропонувати серію подій або разовий захід, який відповідатиме основному призначенню території й не заподіє шкоди обладнанню або рослинам. Команда має підготувати базовий бренд-бук події, кошторис та комунікаційний план.

💥 Завдання: Допомагаємо допомогти 💥

Виклик: ОНУ ім. І. І. Мечникова, якому підпорядковані Обсерваторія та Ботанічний сад, підтримує публічні активності на своїх територіях, але через обмежені ресурси не в змозі опрацьовувати людські потоки, які зростають щороку. В результаті потенціал територій не реалізується на повну.

Що потрібно зробити: Команда має запропонувати ідеї платформи для краудфандінгу та краудсорсінгу на постійній основі та презентувати їх під час фінального пітчингу.

💥 Завдання: Наліпи на мене ярлик 💥

Виклик: Етикетки з назвами рослин непомітні та незрозумілі відвідувачам Ботсада. Як їх зробити привабливими та зрозумілими?
Що потрібно зробити: Команда, яка обере це завдання, має запропонувати варіанти візуального оформлення інформаційних матеріалів та етикеток для рослин, які мешкають в Ботсаду. Треба враховувати, що етикетки потрібні різні: для відвідувачів, для навчання й в оранжерею. Презентувати зразки треба під час фінального пітчингу.

💥 Завдання: Багаж знань 💥

Виклик: У ботанічному саду одеського національного університету найбільша колекція рослин серед університетських ботанічних садів у світі. Навіть складно уявити, скільки унікального є у нашому місті! Але як можна розповісти про це людям та систематизувати всі рослини в одному місці?

Що потрібно зробити: Потрібно знайти спосіб систематизації наявних рослин, розробити базу даних чи навіть зробити мобільний додаток із додатковою інформацією та доповненою реальністю! Під час фінального пітчингу потрібно буде презентувати працюючий прототип.

💥 Завдання: Агов, де ви? 💥

Виклик: Ботанічний сад – це різноманіття рослин. І у цьому різноманітті не так вже й просто орієнтуватись. «Вибачте, де тут бругмансія?», «Де тут магнолія?», «Перепрошую, як дістатися до головної поляни?».
Ваша команда здатна навести лад у навігації Ботанічного саду і навіть вигадати нову форму подачі інформації про експонати.

Що потрібно зробити: Команда має вигадати дизайн та форму інформаційних стендів, що саме буде на них написано. Можливо, це будуть просто таблички із надписами «Вхід тут», або дизайнерські барабани із незвичним розкриттям інформації щодо квітів. Зверніться до досвіду провідних ботанічних садів світу та презентуйте своє бачення.

💥 Завдання: Комунікації is good 💥

Виклик: Відвідувачам Ботсаду та Обсерваторії подобається робити фото на зеленій галявині, що шкодить ландшафту. Як зробити цей процес не шкідливим?

Що потрібно зробити: Команда має запропонувати ідеї, які стосуються покращення візуального вигляду територій Ботсаду й Обсерваторії. Під час роботи над проектом потрібно врахувати чутливе середовище та ландшафт. Це може бути ідея фотозони, фотоспотів, стильної інсталяції або зони відпочинку. Під час пітчингу потрібно буде представити журі серію макетів або ескізів.

💥 Завдання: Нестримні ідеї 💥

Виклик: Не знайшли для себе завдання, але маєте круту ідею? Здивуйте нас своїм проектом. Ми будемо раді бачити вас на Ідеатоні.
Що потрібно зробити: Команда, яка не знайшла для себе завдання, має запропонувати свій варіант.
*
Чи є у вас вже команда? *
Якщо у вас є команда, то потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО вказати їх імена, прізвища та контактні дані
Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», я надаю згоду на збір, обробку та зберігання даних щодо моєї особи, вказаних в реєстраційній формі: *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy