Σας προσκαλούμε σε μια ακόμα προγραμματισμένη εθελοντική αιμοδοσία του Αιμοπεταλίου τη Δευτέρα 13 και Τρίτη 14 Μαρτίου, στο Παπουλάκειο Αναγνωστήριο της Ιατρικής Σχολής (Κτήριο 14), ώρες 11:00-15:30, σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας. Όπως πάντα, η αιμοδοσία μας θα είναι εθελοντική και οι μονάδες αίματος, που θα συγκεντρωθούν, θα διατεθούν για τον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο. Η διαδικασία της αιμοληψίας είναι απλή, γρήγορη και ανώδυνη και επιτελείται αποκλειστικά από το εξειδικευμένο προσωπικό του συνεργείου του Ε.ΚΕ.Α.
☔🕸️Διαβάστε τις απαραίτητες
βασικές προϋποθέσεις για να μπορείτε να αιμοδοτήσετε, πριν κλείσετε το ραντεβού σας!