PŘIHLÁŠKA NA LITERÁRNÍ DÍLNY S RENÉM NEKUDOU
PŘÍBĚH DŘÍMÁ I V TOBĚ. OBJEV HO NA KUKSU S RENÉM NEKUDOU

„Příběh, všechno má příběh – jen ho stačí vidět.“ – Bohumil Hrabal

Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich.

Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla.

V první polovině budeme společně formou diskuzí a krátkých kreativních cvičení hledat svůj autorský hlas; tj. vhodný pár obuvi a tempo, ve kterém by se nám dobře šlapalo po papíře. Někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok. A nic z toho není (naštěstí) špatně.

Druhá část kurzu bude věnována řemeslu. Projdeme si stavbu příběhu a jeho nejdůležitější části (úvod, postavy, dialog, zápletka apod.).

Nesmíme opomenout ani mnoho praktických příkladů, cvičení a drobných domácích úkolů, na kterých si vše můžete vyzkoušet. Budeme se též zabývat tématem hledání inspirace a problematikou spisovatelského (tvůrčího) bloku. Za samozřejmost považuji ochotu poskytovat ostatním zpětnou vazbu a zapojit se do ústních rozborů jednotlivých textů.

Výstupem dílny tvůrčího psaní by měla být jedna hotová povídka.

RENÉ NEKUDA
Vystudoval Literární akademii v Praze. Několik let pracoval jako novinář, píše povídky a divadelní hry, cestuje po světě a o svých cestách také přednáší. Od roku 2011 profesionálně vyučuje tvůrčí psaní.

Je vítězem první tištěné reality show (časopis Nový prostor, 2005), na svém kontě má několik drobných literárních ocenění a svoji tvůrčí energii realizuje v mnoha veřejných projektech (moderování, režie/dramaturgie pořadů či jako herec). Dále si vede svůj internetový medailonek RenéNEKUDA.cz spojený s blogem (nejen) o kreativitě a tvůrčím psaní.

René Nekuda studoval tvůrčí psaní mimo jiné u Daniely Fischerové, Petra Šabacha, Radky Denemarkové, Arnošta Goldflama či Ivony Březinové.

V roce 2013 absolvoval přátelské školení výuky tvůrčího psaní na Chapman university v americkém Los Angeles.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jméno a příjmení *
Telefonní číslo *
Datum narození *
Statut *
Škola/zaměstnání *
Děkujeme!
Pořadatel festivalu THEATRUM KUKS (THEATRUM KUKS z.s.) se zavazuje, že informace získané z tohoto dotazníku použije pouze pro praktické účely v rámci festivalových workshopů. Pořadatel festivalu se zavazuje, že tyto informace nepoužije k žádným jiným účelům.  

Těšíme se na Vás na workshopech festivalu THEATRUM KUKS! S bližšími informacemi ohledně ubytování, platby a příjezdu se Vám ozveme :-)
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of THEATRUM KUKS. Report Abuse