Oyun Atölyesi: Sanat (yapanlar) ve izleyicileri arasında köprüler nasıl kurulabilir / Apply Play Workshop: How to build bridges between the art (makers) and their audience
Please scroll down for English

Oyun Atölyesi: Sanat (yapanlar) ve izleyicileri arasında köprüler nasıl kurulabilir - Ellis Harikalar Diyarında

Şu anda dünyanın her tarafında, genç ya da yaşlı, çok geniş kitleler akıllı telefonlarda oyunlar oynuyor. Oyunlardan ve oyun tasarımından ne öğrenebiliriz: hedef kitleye nasıl ulaşılıyor ya da kitle bu yaratılarla bağlantı kurmanın yollarını nasıl buluyor? Buradan, sanatla izleyicisi ya da sanat tüketicisi arasındaki mesafeyi kapatmaya yönelik ne tür dersler çıkarabilir ve diğer sanat formlarına nasıl uygulayabiliriz? İnsanları resim, interaktif enstalasyon, performans, VR ve yeni medya işlerinin içine nasıl çekebiliriz? Katılımcılar atölyeye, bu tür köprülerle ilgili iyi veya kötü pratiklerle ilgili örnekleri ya da iyi soruları getirebilirler. Kolaylaştırıcı bir rehberlik eşliğindeki oyunbaz bir yolculuk, olası çözümler, sorular ve diyalog için bizi bir araya getirecek. Estetik, dinamik ve mekanik bilgileri bu uygulamalı atölyede rol oynayacak; sadece örnekler ve teori üzerine konuşulmayacak, katılımcılar takımlar halinde çalışacak.

Atölyeye katılım ücretsizdir. Katılımcı sayısının 20 kişi ile sınırlı olması nedeniyle katılımcıların linkteki formu, iletişim bilgileri ve atölyeye neden katılmak istediklerini anlatan kısa bir motivasyon notu ile birlikte doldurarak başvuru yapması gerekmektedir.

Atölye Tarihi: 1. Grup : 10.11.2018 @ 14:00 - 17:00
2. Grup : 11.11.2018 @ 14:00 -17:00

Atölye Adresi: DEPO / Tütün Deposu Toplantı Odası
Lüleci Hendek Caddesi No:12 Tophane, Istanbul
(0212) 292 39 56

Kimler için: Sanatçılar, sanat eleştirmenleri, sanat öğrencileri, sanat alanında çalışanlar
Süre: 3 saat (kısa bir ara dahil)
Katılımcı sayısı: 20
Oyunlar hakkında gerekli bilgi: -
Gerekli özellik: merak


* Bu Atölye, The Village Project / Istanbul kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Ellis Harikalar Diyarında kimdir?

1996’da Tasarım Akademisi’nden “İnsan ve Enformasyon” üzerine çalışarak mezun oldum. O zamandan beri, kurumsal işaretler, tıbbi kullanıcı ara yüzleri, grafik tasarım, web siteleri, çevrimiçi interaktif uygulamalar, eğitici eğlence ve ciddi oyunlar tasarladım ve ürettim. Oyun unsurlarının, sadece eğlence amaçlı değil kullanıcıyı angaje etmek üzere bir mecra ve araç olarak kullanımı konusunda derinleşmek niyetindeyim. İç motivasyon nasıl tasarlanabilir ve desteklenebilir, kullanıcı yolculuğu ve bir oyun durumu ortaklaşa nasıl yaratılabilir? 10 yıla yakın süredir, iç motivasyon hakkında araştırma yapıyor ve kullanıcının basitçe bir ürünle ilgilenmesini değil, iletişime geçmeyi istemesini, kullanıcının örneğin hastaların kendi medikal durumlarının ya da öğrencilerin öğrenme deneyiminin sahibi olmasını mümkün kılacak çözümler üzerine çalışıyorum. Bu tür tasarımlarla ilgili deneyimim hakkında bir kitap yazdım. Oyunun değer ve gücünü anlamayı ve değişim yaratmak için bunu uygulamayı öğrenmek isteyenlere yönelik konuşma ve atölyeler yapıyorum.


Apply Play Workshop: How to build bridges between the art (makers) and their audience - Ellis in Wonderland

Currently world wide, games are being played on smart phones by a wide/huge audience, young & old play together, borders are easily being crossed. What can we learn about games and game design; how an audience is being reached, or how the audience find their way to interact, connect en engage to this artefact. What lessons can we derive and apply to other art forms, to close the gap between art and it's spectator or art consumer, can we invite anyone to immerse with a painting, interactive installation, performance art, AR or VR, and other new media. In this workshop participants can bring cases in about good and bad practices of these bridges, or good questions. A facilitated and guided playful journey will bring us in groups together to possible solutions, questions and dialog. Aesthetics, dynamics and mechanics will play a role during the hands-on workshop, not only examples and theory will be shown, but participants will get to work in teams.

Participation in the workshop is free. Since the number of participants is limited to 20 people, the participants must submit their application form, contact details and a short motivation note explaining why they want to participate in the workshop.

Date: Section 1: 10.11.2018 @ 14:00 - 17:00
Section 2 : 11.10.2018 @ 14:00 - 17:00

Adress: DEPO / Tütün Deposu Meeting Room
Lüleci Hendek Caddesi No:12 Tophane, Istanbul
(0212) 292 39 56

For: Artist, art critics, art students, art facilitators
Time: 3 hours (including a break)
Max attendants: 20
Required knowledge on games: none
Required attitude: curiosity

* This workshop is carried out within the scope of The Village Project / Istanbul.

Bio:

Who is Ellis in Wonderland?

In 1996 I graduated as a product designer at the Design Academy on ‘Men and Information’. Since then I have created signage, medical user-interfaces, graphic design, websites, online interactive applications, edutainment and serious games. I am eager to get more in-depth involved with the use of play and game elements as a medium and tool and not just for fun but to engage the user. How to design, facilitate and enable intrinsic motivation, and how to co-create a state of play and design the user-journey. Since 10 years I am researching and searching for the holy grail of intrinsic motivation and how not just to engage a user with a product, but how to allow the user to want to interact and play around with his experiences to help for instance patients become more the owner of their condition or a student to become the owner of their learnings. Nowadays with my experience in designing these I managed to write a book about it and give talks and facilitate workshops for organisations to learn to understand the value and power of play and how to apply this to make a change.

Eposta Adresiniz/ Email Address *
Your answer
İsim ve Soyadınız / Name and Surname *
Your answer
Atölyeye hangi gün katılmak istiyorsunuz? / Which date do you want to participate? *
Telefon Numaranız / Phone Number *
Your answer
Atölyeye neden katılmak istediğinizi 2-3 cümle ile yazar mısınız? / Why do you want to participate in the workshop? *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service