Tegoroczna edycja Parku Rzeźby na Bródnie to kilkadziesiąt wydarzeń o różnorodnej tematyce, podczas których razem będziemy tworzyć rzeczy tak rozmaite jak ziny, działania teatralne, będziemy uczyć się szyć a nawet posadzimy wspólnie niewielki ogród pamięci, a na karaoke na świeżym powietrzu zaśpiewamy najsmutniejsze piosenki.
Przez cały sezon letni, pomiędzy czerwcem a wrześniem, Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie – najmniejszy dom kultury w Warszawie – gościć będzie animatorki, artystki i artystów, którzy zagłębią się wraz z osobami odwiedzającymi park w historię i mitologię Targówka oraz kreatywny proces twórczy. W każdy weekend lata dzieci i młodzież mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rysunku, kreatywnego szycia czy sensorycznych spacerach i grach terenowych. Praktykom manualnym towarzyszyć będą również pomysły choreograficzne i parateatralne. Osoby dorosłe zapraszamy na serię wydarzeń będących okazją do zapoznania się ze współczesnymi praktykami artystycznymi, które bazują na wytwarzaniu wspólnoty poprzez rytuał oraz niedzielnych oprowadzaniach, podczas których poznamy historie bródnowskich rzeźb i interwencji artystycznych. Wszystkie wydarzenia w Parku Rzeźby na Bródnie są bezpłatne.
Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To wystawa sztuki współczesnej prezentowana pod gołym niebem i dostępna cały rok. Znajdują się tu rzeźby, instalacje, interwencje artystyczne w przestrzeni, prace dźwiękowe takich artystów, jak: Paweł Althamer, Monika Sosnowska, Ai Wei Wei czy Rirkrit Tiravanija, które stanowią część kolekcji MSN-u. Często są to prace, które wykraczają poza klasyczne rozumienie rzeźby. Istotną częścią projektu jest również program wydarzeń, warsztatów i spotkań. Więcej informacji o Parku Rzeźby na Bródnie i organizowanych tu wydarzeniach można znaleźć na stronie: park.artmuseum.pl
------------------------------------
Informacje praktyczne:
Miejsce:
Park Rzeźby na Bródnie
Chodecka / Kondratowicza
Zbieramy się zawsze pod Domkiem Herbacianym
Do Parku Rzeźby na Bródnie wygodnie dojedziesz komunikacją miejską:
Metro: Bródno, Kondratowicza
Tramwaj: Rembielńska
Autobus: Metro Bródno, Szpital Bródnowski, Chodecka, Wyszogrodzka
Na wszystkie wydarzenia w Parku Rzeźby na Bródnie wstęp wolny