WARSZTATY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ/ Anna Piotrowska / CST, Warszawa / Wrzesień 2019
Warsztaty odbywają się w ramach trzydniowej ogólnopolskiej konferencji naukowej „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku"- wrzesień 2019.

Więcej informacji: http://centrumsztukitanca.eu/konferencja-cst-2019-rejestracja/

Kuratorka: Paulina Święcańska

TERMIN: 16-20 września 2019, godz. 15.00-18.00

MIEJSCE: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12.
WSTĘP WOLNY.

Wymogiem koniecznym jest zobowiązanie się do obecności podczas wszystkich 5 dni warsztatów.

Chcielibyśmy również poinformować, że ostatniego dnia, tj. 20.09. w godzinach 17.30-18.00, odbędzie się otwarty dla publiczności pokaz doświadczeń zebranych przez uczestników w ciągu tygodnia.

Wydarzenie jest nieodpłatne.
Poziom open: Warsztaty dedykowane są zarówno do osób zawodowo zajmujących się sztuką, jak i amatorów tańca i performance.

KONTAKT: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

WARSZTATY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ: Dance while walking / Streets of presence

Obecność, siła ciekawości, objawiająca się w ruchu i bezruchu. Wędrówki ciała i podróże w ciele. Prowokacje, wyciszenia. Spostrzeżenia oddalone ode mnie i wciągające mnie w działanie. Skrzyżowania ciała obserwowanego i obserwującego siebie w akcji, w przestrzeni rozpoznanej, zgłębionej, odczuwanej. Konfrontacja z przestrzenią, energią, samopoczuciem 
w przestrzeni miejskiej Warszawy. Przestrzeń w powiększeniu. Jak zobaczyć więcej, usłyszeć więcej i poczuć więcej.
Doświadczenie prowadzenia warsztatów z dziedziny site-specific art, czyli swoistej sztuki umiejętności współgrania 
z otoczeniem, zrodziła się z autorskiego projektu, który Piotrowska eksploruje nieustannie od 2006 r., tj. ATAK PRZESTRZENI, zapoczątkowany na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi w Warszawie, kontynuowany w różnych projektach m.in.: „transmarszałkowska”, „mufmi out-in”, „kino o każdej porze”, „przestrzeń_inspiracja”, „puste miejca”, „obecność obecności”, „Na bosaka” – ogólnopolskich warsztatach tańca współczesnego w Połczynie Zdroju i in.


ANNA PIOTROWSKA – Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.), producent teatralny. Od 1996 r. stworzyła 114 autorskich choreografii i przedstawień teatralnych. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018). Wykładowca na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złotą Maskę 2016” za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 r. Spektakl „bless the king_nieliryczna pieśń” otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku.
Artystycznie Piotrowska zainteresowana jest improwizacją i pogłębianiem świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała „onebodyspacerecognizer”. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem, kreacją postaci, jak również wzmacniając doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na wyobrażeniach i emocjach, które wpływają na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych uwalniających sam taniec.
http://annapiotrowska.com
https://vimeo.com/user6161350

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM i Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA/ HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Email *
Imię *
Nazwisko *
Wiek: *
Miasto: *
Skąd wiesz o zajęciach: *
Required
Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za swoje zdrowie i nie ma zdrowotnych przeciwwskazań, abym brał/brała udział w warsztacie tanecznym. *
Required
Wyrażam zgodę na nagrywanie i wykonywanie zdjęć w trakcie warsztatów. Zdjęcia będą wykorzystywane jako materiały archiwalne i promocyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. *
Required
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji o kolejnych działaniach CST. *
fot. Małgorzata Piotrowska
Dziękujemy!
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy