Онлайн-заняття у Музеї Голодомору
Це унікальна можливість потрапити до музею просто з дому, зі своєї школи чи з будь-якого куточку світу.

Щоб відвідати заняття, слід зареєструватися завчасно (щонайменше за три дні).
Вчителі чи батьки можуть забронювати урок для свого класу чи дітей.

Онлайн-заняття доступні щодня з 09.00 до 17.00.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Без назви
Відеоекскурсія для 1–6 класів

Відеоекскурсія з використанням пісочної анімації у форматі розповіді школярки про відвідини Музею полегшить ознайомлення з темою та не травмуватиме дітей. Протягом екскурсії учасники побачать експозицію Музею та унікальні експонати, дізнаються їхні історії, почують спогади про Голодомор та ознайомляться з подіями 1932–1933 років. Основна увага зосереджена на розповіді про людяність, яка допомагала українцям вижити в ті жорстокі часи.

Друга частина відбуватиметься у форматі відеоконференції через платформу Zoom чи Google Meet. Співробітниця музею відповість на ваші запитання, пояснить незрозумілі моменти й надасть додаткову інформацію.

Відеоекскурсія для підлітків від 13 років і дорослих 

Складається з двох частин: відеоролик-подорож музеєм Голодомору і спілкування зі співробітницею музею.

У першій частині ви матимете змогу:

потрапити до Музею Голодомору, не виходячи з дому;
дізнатися причини і механізми Голодомору;
зрозуміти, чому Голодомор є геноцидом українців;
довідатися більше про вшанування вбитих голодом в 1932–1933 роках;
усвідомити, чому важливо зберігати родинну й національну пам’ять про Голодомор.

Друга частина відбуватиметься у форматі відеоконференції через платформу Zoom чи Google Meet. Співробітниця музею відповість на ваші запитання, пояснить незрозумілі моменти й надасть додаткову інформацію.

Інтерактивний урок для 9 - 11 класів "Геноцид - що це?"
Заняття має на меті сформувати у школярів знання про походження і значення терміну «геноцид». На уроці співробітник музею розповідає про Рафаеля Лемкіна та «Конвенцію про запобігання злочину геноциду». Учні ознайомлюються з документами 1932–33 років, аналізують події в Україні того часу, а для того, щоб простежити, як саме впроваджувалися геноцидні дії, переглядають свідчення очевидців Голодомору.
Інтерактивний урок «Історія одного щоденника» (для учнів 9–11 класів)

На занятті учні працюють з джерелами особистого походження (щоденники) та візуальними джерелами (світлини), дізнаються про основні аспекти політики комуністичного тоталітарного режиму (процеси колективізації і розкуркулення) та становище українців у 1930–1933 роках (зокрема під час Голодомору-геноциду 1932–1933 років) крізь призму спогадів учительки з Харківщини Олександри Радченко.

Учасники навчаються аналізувати первинні історичні документи, критично мислити, формувати особистісне ставлення до історії та розуміти її уроки, розвивають історичне мислення.

Тренінг «У пошуках права» (для підлітків 10–14 років)
Музей Голодомору навчає протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігає суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

Команда музею під час заняття допомагає дітям сформувати розуміння сучасних прав людини, закріплені в міжнародному та національному праві. Як наслідок, діти усвідомлюють небезпеку байдужості до дискримінації та порушення свобод.
 
На тренінгу група також досліджує порушення прав людини під час Голодомору — геноциду українського народу. Знання про один із найбільших злочинів у людській історії застерігає від його повторення та закликає до збереження нашої правової держави — України.

Яке заняття Вас зацікавило? *
Ваше ім'я та прізвище *
Номер телефону *
Ел. скринька *
Оберіть зручну дату для проведення онлайн-заняття  *
MM
/
DD
/
YYYY
Оберіть зручний час  *
Time
:
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy