Пријава за група за подготовка на матурски испит по математика 2024 (Скопје)
Почитувани, групата ќе почне штом се пријават 10 средношколци. Оставете ваши контакт податоци подоле и ќе ве контактираме за почеток на групата.

Содржините кои ќе бидат опфатени во овој курс се во склад со новата испитна програма (2023/24) од министерство за образование и опфаќаат:

  • Математичка логика и множества
  • Реални и комплексни броеви
  • Алгебра
  • Геометрија
  • Тригонометрија
* Засега имаме инструктуор за водење група само во Скопје, но доколку сте од друг град, пишете го тоа подоле во коментар, па ќе побараме опции и за вас.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Име и презиме *
E-mail *
Телефон (опционално)
Ваше прашање или коментар (опционално)
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy