Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic – edycja 2020
Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają do udziału w laboratoriach tańca skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności.

Proponujemy pracę w zamkniętej grupie, nie większej niż 10 osób uczestniczących. Program będzie się składał z:
• 3 grupowych spotkań on-line; każde spotkanie będzie trwać około 1,5 godziny;
• 1 laboratorium stacjonarnego w formie warsztatów. Jego celem będzie pogłębienie praktyki ruchowej. Laboratorium będzie trwało 3 dni. Odbędzie się w Warszawie. Zapewniamy nocleg i jeden posiłek dziennie. Uczestnicy samodzielnie opłacają podróż do Warszawy.

Wybrani w trakcie spotkań artyści zostaną zaproszeni do indywidualnych konsultacji z Claire Cunningham, szkocką performerką, znaną na świecie artystką z niepełnosprawnością.

Zachęcamy do zgłaszania się na wszystkie spotkania. Można się też zgłosić tylko na niektóre z nich.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/LJGh7MiUUAkbDmgs7.
Można się zgłaszać do 15 lipca 2020 roku.

Harmonogram

14 sierpnia 2020, start ok.15:00
Grupowe spotkanie on-line z Claire Cunningham.
Temat spotkania: punktem wyjścia będzie rejestracja rozmowy Claire Cunningham, Tanji Erhart i Konrada Kurowskiego. Spotkanie będzie wprowadzeniem do praktyki ruchowej Claire, zaprezentuje ważne dla niej koncepcje, sposób, w jaki ona i Tanja Erhart zaczęły pracować na arenie międzynarodowej oraz inne możliwe drogi do współpracy z producentami i rozwoju kariery.

4–6 września 2020
Laboratorium stacjonarne w formie warsztatów z Pauliną Wycichowską i Katarzyną Żeglicką w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Spotkanie odbędzie się w języku polskim.
W trakcie laboratorium zaproponowane będą działania niewymagające kontaktu fizycznego uczestników.
Finałem laboratorium będzie spotkanie sieciujące umożliwiające zaprezentowanie twórcom biorącym udział w laboratorium planowanych w przyszłości projektów.

13 października 2020, start ok.15:00
Grupowe spotkanie on-line z Claire Cunningham.
Temat spotkania: punktem wyjścia do rozmowy na spotkaniu będzie tekst Claire Cunningham. Porozmawiamy o rozwijaniu koncepcji artystycznych, o tym, co sprawia, że czujesz się silny/silna w swojej praktyce, a także jak korzystać z informacji zwrotnych od innych.

27 października 2020, start ok.15:00
Grupowe spotkanie on-line z Claire Cunningham.
Temat spotkania: punktem wyjścia do rozmowy na spotkaniu będzie krótki film grupy Candoco. Claire opowie o podejmowaniu tematów bardziej wymagających oraz o tym, jak zdobyła pewność siebie i przezwyciężyła obawy, rozwijając swoją praktykę. Porozmawiamy także o tym, jak zachować świeże podejście w swojej praktyce ruchowej.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są opłaty związane z udziałem w laboratoriach?
Udział w laboratoriach jest nieodpłatny.
W czasie laboratorium stacjonarnego w Warszawie pokrywamy również koszty noclegu i jednego posiłku w ciągu dnia. Uczestnicy samodzielnie pokrywają jedynie koszty dojazdu do Warszawy.

Kogo zapraszamy do udziału w laboratoriach?
Artystki i artystów tworzących w obszarze tańca (tancerzy, twórców tańca, choreografów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności).
Laboratorium jest otwarte dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, które są zainteresowane odkrywaniem nowych form ruchu i relacji z własnym ciałem i z innymi.

Osoby, które chcą wziąć udział w laboratoriach, muszą mieć 18 lat lub więcej.

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą dla uczestnictwa, zapewniamy dostępność miejsca, w którym odbędzie się laboratorium stacjonarne, i rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

W formularzu zgłoszeniowym zbieramy informacje, które posłużą do rekrutacji uczestników – pamiętajcie, by opisać każdy podpunkt możliwie szczegółowo. Osoby czytające zgłoszenia będą przyznawać punkty Twojemu zgłoszeniu, biorąc pod uwagę:
• Opis Twojego doświadczenia w obszarze tańca: jako tancerza, studenta tańca, tancerza amatora, widza (wiemy, że niepełnosprawni tancerze mają mniej możliwości do zdobywania doświadczenia, więc rozważymy to kryterium w bardzo szerokim znaczeniu tego terminu); zakres punktacji: 0–4 pkt;
• Opis Twojej motywacji do wzięcia udziału w laboratoriach; zakres punktacji: 0–3 pkt;
• Opis Twoich możliwości zastosowania wiedzy zdobytej w czasie laboratorium i dzielenia się nią w lokalnym środowisku artystycznym; zakres punktacji: 0–2 pkt;
• Opis materiału lub tematu, nad którym obecnie pracujesz, i to, jak możesz o nim opowiedzieć innym; zakres punktacji: 0–3 pkt.

Wyniki naboru ogłosimy najpóźniej 17 lipca 2020 roku.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu lub złożeniu wniosku, skontaktuj się z Karoliną Dziełak-Żakowską z Instytutu Muzyki i Tańca:
adres e-mail: karolina.zakowska@imit.org.pl
numer telefonu: 22 829 20 05

Odpowiedzialność
Instytut Muzyki i Tańca i British Council nie ponoszą odpowiedzialności za kontuzje nabyte w trakcie trwania projektu lub zarażenie się w tym czasie wirusem COVID-19. Instytut Muzyki i Tańca dopełni wszelkich starań, by zapewnić wszystkim uczestnikom projektu bezpieczny udział zgodnie z wytycznymi MKiDN i MZ.
Podane w ogłoszeniu terminy mogą ulec zmianie.

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, British Council
Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego
Patron medialny: TVP Kultura
Projekt odbywa się w ramach programu Teatr-Taniec-Niepełnosprawność realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

Na podany poniżej adres mailowy zostanie wysłany wypełniony przez Ciebie formularz, jako potwierdzenie odebranego zgłoszenia.
Email address *
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Wiek
Miejsce zamieszkania (miejscowość) *
Proszę zaznaczyć, w których laboratoriach weźmiesz udział
Jakie jest Twoje doświadczenie w dziedzinach związanych z ruchem (taniec/sport)?
Dlaczego chcesz wziąć udział w tych laboratoriach "Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic"?
Czy jesteś członkiem grup/projektów/organizacji, w których możesz podzielić się wiedzą i doświadczeniem, które nabędziesz podczas tego warsztatu? Jakich?
Opis materiału lub tematu, nad którym obecnie pracujesz i w możesz lub chcesz o nim opowiedzieć innym.
Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?
Clear selection
Proszę o określ swoje potrzeby związane z udziałem w laboratoriach
Czy podczas spotkania prowadzonego w języku angielskim potrzebujesz tłumaczenia na język polski?
Clear selection
Wyrażam zgodę na podanie mojego imienia i nazwiska przy ogłoszeniu listy osób, które zakwalifikowały się do udziału w warsztatach. Podanie danych osobowych w niniejszym formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez IMIT.
Clear selection
Zostałam/em poinformowany, iż w celu prowadzenia niniejszej rekrutacji dane osobowe będą udostępniane podmiotowi współpracującemu z IMIT, tj British Council z siedzibą w Warszawie 00-675, ul. Koszykowa 54.
Clear selection
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych podanych w poniższym formularzu przez Instytut Muzyki i Tańca z siedzibą w Warszawie przy ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa (zwany dalej IMIT) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2019 poz. 1781 t.j. z zm.) w celu:a) zapisania się i uczestnictwa w warsztatach tanecznych. b) informowania mnie o dalszych działaniach w projekcie "Teatr-Taniec-Niepełnosprawność" za pośrednictwem wskazanego w formularzu adresu e-mail. Poinformowano mnie, iż administratorem moich danych osobowych jest IMIT, wszelkie informacje na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących mi praw realizowanych wobec osób fizycznych zostały umieszczone na stronie imit.org.pl.
Clear selection
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy