Відкрите звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо підтримки та прискореного розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремими категоріями громадян»
12 липня 2017 року внесений до Верховної Ради України та зареєстрований за номером 6692 законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремими категоріями громадян», невідкладність прийняття та необхідність підтримки якого обумовлена такими аргументами.
Сьогодні Україна, зіткнувшись зі збройною агресією з боку Російської Федерації, переживає надзвичайно важкий період. При цьому внаслідок вказаних події виявилася низка проблем у державній системі соціального захисту населення, яке змушене залишатися на непідконтрольних українській владі територіях або покинути постраждалі від агресії регіони. В основному зазначені проблеми пов'язані з тим, що закони про соціальне забезпечення розраховані на мирний час та не містять особливого порядку дій у надзвичайних обставинах. Такими надзвичайними обставинами є збройні конфлікти, тимчасова окупація, повсюдні прояви насильства, порушення прав людини, а також інші надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру. І ця проблема є надзвичайно актуальною саме для пенсійних виплат, адже пенсія є єдиним джерелом існування для більшості пенсіонерів.
Враховуючи відсутність зазначених спеціальних норм у законах, що визначили б основи та принципи діяльності держави у надзвичайних ситуаціях, виконавчі органи встановлюють процедури на рівні підзаконних актів, що часто суперечать вимогам Конституції та в результаті призводять до таких негативних наслідків:
- по-перше, особи, які переїхали на контрольовані українською державою території, придбали житло, зареєстрували нове постійне місце проживання, не можуть отримувати пенсії на загальних підставах через прив’язку до паперових форм документів, необхідних для оформлення пенсійних виплат, які залишилися на непідконтрольних територіях;
- по-друге, особи, що мають право на пенсійні виплати та які залишились жити на непідконтрольних Україні територіях, позбавлені можливості їх отримати через запровадження спеціальних додаткових процедур згідно постанов Кабінету Міністрів України.
Крім того, врегулювання потребує й проблема обмеження в три роки можливості отримати пенсії за минулий час, оскільки їх неотримання відбувається не з вини пенсіонера, а через втрату державою контролю над певними територіями.
Ми, представники громадянського суспільства, впевнені в необхідності на рівні законів усунути недоліки в механізмах пенсійного забезпечення. Зокрема, вважаємо за необхідне встановити законодавчі основи для діяльності органів виконавчої влади в ситуації збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Ми закликаємо підтримати зазначену законодавчу ініціативу та забезпечити прискорений розгляд, прийняття й підписання запропонованого законопроекту.


Підтримай звернення!
Прізвище, ім'я, по-батькові *
Your answer
Організація та посада *
Your answer
Телефон *
Your answer
Електронна адреса *
Your answer
Чому підтримуєте законопроект?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms