Formulář Strategie 2030 - 2 Bezpečný skauting
Formulář pro zaznamenání výstupů z diskuze na téma "Bezpečný skauting" v rámci strategických diskuzí pro Strategii 2030 a zároveň v rámci předsněmové diskuze před Valným sněmem Junáka - českého skauta v roce 2024.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Pokyny k vyplnění
  • Odpovídání na všechny otázky je dobrovolné (až na několik prvních, kde se ptáme na vaší diskuzi). 
  • Otázky v tomto dotazníku kopírují otázky, jak jsou položené v zadání diskuzního tématu. Pokud jste v diskuzi postupovali chronologicky tak, jak byly otázky položené, stačí zaznamenat odpovědi jednu podruhé ve stejném pořadí. 
  • Pokud jste postupovali jinak (diskutovali jste na přeskáčku, položené otázky jste nevyužili, diskutovali jste jinak, než dokument nabízel), tak vám užívání tohoto formuláře pravděpodobně zpříjemní následující informace:
  • Na konci otázek ke každé oblasti (oblast je oddělená nadpisem kapitálkami) je obecná otevřená otázka, kam můžete napsat cokoliv. Pokud jste třeba položili jen hlavní otázku oblasti, ale pak už se navrženého scénáře nedrželi, můžete vaši odpověď shrnout do této poslední otázky. 
  • Na konci celého dotazníku je závěrečná otevřená otázka, kterou můžete použít obdobně jako každou poslední v jednotlivých oblastech. 
Kdy se beseda konala? *
MM
/
DD
/
YYYY
Kolik lidí se účastnilo besedy? Odpovídejte číslovkou *
Kde se beseda konala? *
Pokud jste diskutovali v alespoň trochu formalizovaném společenství, dejte nám prosím vědět, jaké to bylo:
*
JAKÉ VNÍMÁTE HROZBY V ZAMĚŘENÍ POZORNOSTI NA OBLAST BEZPEČNÉHO SKAUTINGU?
Musí toto zaměření podle vás nutně znamenat konec veškerého dobrodružství, budování samostatnosti a výzev k překonání sebe sama? Co můžeme udělat pro to, abychom jako skauti “nezpohodlněli” a přitom aktivně pracovali na minimalizaci zbytných nebo neúnosných rizik?
Může zaměření na tato témata přinést negativní publicitu ohledně skautingu ve veřejném prostoru a následně snížení důvěry rodičů? Proč ano, proč ne? Jak bychom se případně měli možným negativním dopadům bránit?
Jak můžeme pracovat s určitou protichůdností snahy o zajištění bezpečí (snižování rizik) a zároveň potřebou posilovat odolnost fyzickou i psychickou v rámci skautské výchovy?
Chcete k této sekci cokoliv dodat?
JAK VNÍMÁTE DOSTUPNOST A ŠÍŘI PODPORY PRO SKAUTSKÉ VEDOUCÍ V OBLASTI BEZPEČNÉHO SKAUTINGU?
Považujete za dostatečnou informovanost o dostupné podpoře (metodické materiály, vzdělávání, poradna@skaut.cz, skautská krizová linka)?
Clear selection
Považujete za dostatečnou informovanost o dostupné podpoře (metodické materiály, vzdělávání, poradna@skaut.cz, skautská krizová linka). Proč ano, proč ne?
Jakou další podporu v tématu považujete za potřebnou?

Kdo by byl vhodným nositelem podpory v tématu bezpečného skautingu na regionální, popř. lokální úrovni skautské organizace? Jakým způsobem by mohla být tato podpora zajištěna? Na jaké potřeby skautských vedoucích by se měla především zaměřit?

Chcete k této sekci cokoliv dodat?
V OBLASTI BEZPEČNÉHO SKAUTINGU JSOU PŘED NÁMI I VÝZVY TÝKAJÍCÍ SE NAŠICH ZVYKLOSTÍ A KULTURY ORGANIZACE.

Jak bychom nejlépe mohli napříč organizací dosáhnout toho, abychom brali za samozřejmé vzájemné sdílení chyb nebo “skoroprůšvihů” v oblasti bezpečnosti a mohli se tak navzájem učit? Co by nám pomohlo zbavit se obav a ostychu z veřejného sdílení problematických situací?

Jak bychom se mohli v podstatných bodech důrazněji vymezit oproti většinové společnosti v tom, co považujeme za normální ve skautingu? (např. menší tolerance vůči konzumaci alkoholu, větší důraz na samostatnost a odpovědnost dětí a dospívajících atd.)?
Chcete k této sekci cokoliv dodat?
Chcete nám říci k tématu “Bezpečný skauting” něco dalšího, co bychom měli vědět, než budeme rozhodovat o tom, zda a jakým způsobem téma promítneme do Strategie 2030?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Junák - český skaut (ústředí). Report Abuse