Iława FuTurystyczna - ankieta o przyszłości miasta i mieszkańców.
Iława nigdy nie będzie miastem turystycznym. Ale może być miastem FuTurystycznym czyli stawiającym na przyszłość i wykorzystującą dostępne rozwiązania na rozwój już teraz. A wkrótce być liderem w nowoczesności i nauce. A wszystko to z korzyściami dla mieszkańców.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Czy chcą Państwo mieć w Iławie dostęp do taniej, ekologicznej, jakościowej i zdrowej żywności? Wspólne organizowanie zaopatrzenia dla siebie?
Clear selection
Czy chcą mieć Państwo tańszy transport samochodowy? Dzielenie się samochodami z innymi w Iławie (car sharing) zamiast kupowania na własność? To tańsze rozwiązanie i w przypadku dojazdów do sklepu i dłuższych podróży.
Clear selection
Czy są Państwo za stworzeniem w Iławie mini centrum nowych technologii. W skrócie byłaby to dzierżawa 2-3 pomieszczeń, a w środku edukacyjne systemy wirtualnej rzeczywistości, małe laboratorium edycji genów, zestaw badań z użyciem interfejsu mózg-komputer,  itp. Chodzi o rzeczy na które wielu uczniów czy hobbystów nie stać, a chętnie by nad nimi popracowali.
Clear selection
Czy są Państwo za wprowadzeniem systemu oświetlenia miejskiego aktywowanego ruchem + wymiana lamp sodowych na ledowe (sodowe to te pomarańczowe w całym mieście. Przy dworcu są już ledowe). Po to aby płacić za oświetlenie mniej i przy okazji oddać mieszkańcom Iławy możliwość oglądania gwiazd w nocy.
Clear selection
Dla rodziców -  Czy są Państwo za organizacją wspólnych zakupów wyprawek szkolnych/przedszkolnych? Zakupy prosto z Chin lub od importera. Tak aby rodzice mogli zaoszczędzić około 50% wydatków na ten cel.
Clear selection
Czy interesują Państwa wspólne zakupy innych artykułów i inne wspólne działania podnoszące jakość życia. Chodzi o założenie nowoczesnej spółdzielni w Iławie.
Clear selection
Czy są Państwo za tym aby powiększać obszar lasów w okolicach Iławy i zaprzestać tam przemysłowej wycinki? Tak aby zwiększyć atrakcyjność i użyteczność tych terenów.
Clear selection
Czy są Państwo za stworzeniem uniwersytetu w Iławie, za kilkanaście lat, który będzie ideowo przypominało Institute for Advanced Study (https://www.ias.edu/about/mission-history) 90 lat temu?
Clear selection
Państwa propozycje na rozwój Iławy, działania korzystne dla mieszkańców, itp.
Informacje o odpowiadającym. Nieobowiązkowe. Ale podanie tych danych wpłynie na poważniejsze traktowanie odpowiedzi niż anonimowych. Można podać imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail, inne.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy