WordCamp 2018
Další ročník přednášek zaměřených na redakční systém WordPress bychom rádi zase posunuli o kus blíž k vám. A proto bychom potřebovali znát vaše náměty a další nápady, které pomohou akci vylepšit.
Dotaz na začátek - uvítali byste anglicky mluvené přednášky od zahraničních oborníků? *
Témata přednášek
Vyberte témata, která by vás zajímala. Jejich detailnější popis je níže.
Výběr témat *
Required
Popis témat
Nový WP Editor - Gutenberg - 4.8
WP vydal nový editor. Jaké nové možnosti nabídne, funkce, v čem ulehčí a jaké pluginy vám může nahradit? Budete se divit, ale seznam vašich pluginů pěkně prořídne po vyslechnutí této přednášky.

Jak spočítat hodnotu webu, nebo e-shopu
Jak zjistit finanční hodnotu webu, nebo internetového obchodu. Jak připravit projekt na exit a kdy je nejvýhodnější ho prodat. Co zajímá investory za informace a metriky a jak na tom neprodělat.

WordPress a GDPR
Co nás čeká 25.5.2018 ve spojení s GDPR. Nejdůležitější fakta pro majitele internetových projektů. Nač se konkrétně připravit a co byste již nyní (v době konání WCP18) měli mít hotovo.

ACF Plugin
(Advanced Custom Fields) Jak pracovat s tímto oblíbeným pluginem. Vyplatí si PRO verze a kdy stačí verze zdarma. Co vše vám pomůže vytvořit, aniž byste museli umět programovat.

Jak nepokazit redesign webu
Na co nezapomenout při procesu tvorby a redesignu webu. Od přípravy poptávky a výběru dodavatele, až po jeho spuštění. Nejdůležitější fakta a milníky přes které nejede vlak.

Vue.js a WP
Jak použít Vue.js ve WordPress. Jak propojit tuto zajímavou JS technologi s WordPressem a připravit pro návštěvníka pohodlné prostředí. Např. výpisy, filtrace, načítání atd.

Online nástroje pro váš web
Bez kterých nástrojů by největší profíci z online neudělali ani ránu. Ochrana a kontrola webu, SEO, Social, analytika, marketing, komunikace se zákazníky, řízení projektů, finanční nástroje atd.

Základy tvorby pluginu
Přehledný a jednoduchý návod jak vytvořit WP plugin. Checklist, co musí obsahovat, jak v průběhu testovat, základy bezpečnosti. rychlost atd. Jak vyvíjí pluginy ti nejlepší machři z ČR.

WordPress.com vs. WordPress.org
Víte že jsou dva? Srovnání a nejdůležitější rozdíly obou systémů. A v jakých případech je který výhodnější a proč? Tuto přednášku by neměl minout ten, kdo s webem pokukuje za hranice ČR.

.htaccess co lze s ním nastavit (bez pluginů)
Určitě jste o tom někdy slyšeli, je to letitá magie server odborníků. Naučte se, jak svému webu na WordPressu pomoci - ať už z pohledu rychlosti, bezpečnosti nebo i optimalizace pro vyhledávače.

WordPress & Cloudflare
základy bezpečnosti, cachování , pravide, ssl s cloudflare

Jak se starat o běžící WordPress
Co vše mít pravidelně pod kontrolou, aby váš web odolával útokům na WP, byl dostatečně svižný a nezastarával. Co vše pohlídat v jakých intervalech a spousta praktických rad.

InfiniteWP pro správu WP webů
Znáte infiniteWP? Pomáhá spravovat více WP webů najednou (jádro, pluginy, aktualizace). Co všechno dokáže a jaké má výhody i úskalí. Jaké jsou rozdíly oproti jiným řešením.

Udržitelnost WP webu
Na co všechno musíte myslet, aby váš WP web nebyl jen prchavou investicí a zklamáním. Co od něj čekat, nečekat a jak k němu správně přistupovat i na co si dát pozor.

WP šablony jako JS aplikace
Jak pomocí REST API použít WP pouze jako prostředí pro správce obsahu k plnění dat. Jaké výhody takové javascriptové aplikace přináší a jaké odnáší. Je to budoucnost?

Front-end Stack
Jak se kóduje HTML a CSS na míru před nasazením na WordPress. Jaké technologie, jaký CSS FW, jak na automatický deploy, kontrolu kódu pomocí CI. A co na to premium šablony?

Unique Selling Proposition
Jak definovat své USP, jak s ním pracovat a jak ho promítnout do STDC frameworku, Jak složité je definovat vlastní značku i jak u toho přemýšlet. A co nato zákazníci? Chtějí další a další značky?

Jak na zálohování webu
Spolehlivé i alternativní metody zálohování. V čem se spolehnout na hosting a s čím raději nepočítat. Jaké pro to existují pomocné nástroje, nač myslet a čemu se raději vyhnout.

Optimalizace rychlosti, případně jen obrázků
Jak na optimalizaci obrázků z pohledu webu,UX i SEO. Jaké nástroje na minifikaci jsou vhodné a které ne. Přehled nejdůležitějších faktů, na co si dát pozor a jaké jsou ozkoušená řešení.

Jak nastavit nějaký kešovací plugin
Top cashovací pluginy (WP-rocket, W cahce, super cache). Rozdíly, výhody, nevýhody, použití. Jak je nastavit, základní volby, co má smysl řešit a co je zbytečné. A jak je cashování WP webu důležité.

UX faily - jak by web měl / neměl vypadat
Čím dokonale odradit uživatele na webu. Jak se postarat o to, aby se už nikdy nevrátili a ještě vás cestou pomluvili. Přehled největších failů, aneb co je v roce 2018 už vážně mimo.

WordPress a Microsoft
Jak provozovat WordPress na Azure? Jak ho ho kompilovat do .NETu a využívat tak MS technologie.

WordPress frameworky (přehled a ukázky)
Ověřené a prověřené nástroje na vývoj WordPress webů. Frameworky s nimiž si svůj web postavíte jako profík a (skoro) nikdo to nepozná. Srovnání, výhody, problémy.

VersionPress vol. 3
Zajímalo by vás, jak si po několika letech vede neznámější český WordPressácký StartUp VersionPress? Jak cestou za rok dokázali ujít? Kam směřují a co pro nás chystají?

Verzování WP webu a automatický deployment pomocí CI
Automatický deployment je něco, co trápí většinu programátorů, posílání dat do repositáře, potom to kopírovat na FTP - otrava. Co kdyby byl nástroj, který by to dělal za Vás?

Instalujeme WordPress
Opakování, matka moudrosti. Přednáška pro každého, kdo chce s WP začít. Naprostý základ, jak spustit svůj první web na WP a zanechat za sebou viditelnou digitální stopu.

Jak propagovat váš web pomocí online marketingu
Fičurky a vychytávky díky nimž se ve vyhledávačích nejvíce odlišíte. Čím vás válcují ti největší hráči na internetu a kam až dospělo využívání vyhledávačů a ani o tom nevíte.

Bezpečnost
Bojíte se o informace a data na své stránce? Jak ochránit svůj web, aby se nestala bezpečnostní pohroma? Jaké pluginy jsou dobré a jaké bezpečnostní principy zavést?

Správa serveru
Jak na provoz vlastního serveru. Chcete např. mít vlastní VPS a vědět, co jak udělat, aby byl pro vaše WordPress projekty optimálně nastaven? Co má a nemá smysl řešit, rady a tipy.

Licence u WP šablon a pluginů (GPL, CC, Public Domain, ...)
Máte v tom také chaos? Co lze použít pro komerční a co pouze pro soukromé účely. Co je volně šiřitelné, nebo z čeho můžete část kódu použít i kde je hranice porušování licencí.

Pokud vás napadají další témata, která by vás zajímala, budeme rádi když nám je navrhnete.
Your answer
Jste ochotni připlatit si za lepší oběd? *
Pokud máte další postřehy na konání akce, místo, nebo další jiné, neváhejte se nám rozepsat.
Your answer
Toť vše, děkujeme za Váš čas
Náš organizátorský tým vám moc děkuje, že jste nám věnovali kus svého času a doufáme, že nám tento formulář pomůže dát dohromady takový program, který vám bude maximálně vyhovovat.

Těšíme se na vás v únoru na WordCamp Praha 2018.

Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms