Odměňuje se ve firmách transparentně? 

Dobrý den,

rádi bychom Vás požádali o 5 minut Vašeho času. 

Prosíme, věnujte je zodpovězení několika otázek z oblasti transparentního odměňování ve vaší firmě či organizaci a pomozte nám tím v naší práci.  

Podělte se námi o svoje zkušenosti, ať jste zaměstnaní, nebo v rozhodovací roli u zaměstnavatele, kde se věnujete nastavení pravidel a podmínek pro odměňování zaměstnanců a zaměstnankyň. 

Vaše odpovědi jsou sbírány zcela anonymně a budou využity pro účely projektu Rovná odměna. 

Projekt Rovná odměna se v rámci Ministerstva práce a sociálních věcí zabývá zkoumáním příčin, vzděláváním a vytvářením nástrojů a metodik, které pomáhají zaměstnavatelům nastavit férové odměňování ve svých firmách. Nabízíme Chytrý HR nástroj Logib, pro zaměstnané provozujeme  právní poradnu a nabízíme Kalkulačku férového výdělku. 

Zpracovatelem dat je Ministerstvo práce a sociálních věcí. Výsledky zveřejníme na našich webových stránkách a na Facebooku.

Děkujeme za pomoc.

Tým projektu Rovná odměna

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Myslíte si, že by se měla uvádět v inzerátu na pracovní pozici výše výdělku (bez ohledu na to, zda to ukládá zákon)? Případně, pokud jste zaměstnavatel, uvádíte konkrétní částku v pracovních inzerátech?
*
Required
Chtěl/a byste znát předem výši výdělku na pozici nebo alespoň rozpětí (minimální a maximální výše)? To znamená, že součástí přijímacího řízení by pak nebylo vyjednávání o mzdě nebo platu, které u nás bývá běžnou praxí.
*
Je podle vás v pořádku, když se zaměstnavatel ptá uchazečů při pohovoru na to, jaký plat nebo mzdu měli v předchozích pracích?
*
Required
Myslíte si, že by měl ve firmě nebo instituci existovat mzdový systém v písemné podobě?
*
Vyznáte se ve své výplatní pásce? Tj. víte, za co a kolik dostáváte zaplaceno? *
Máte ve vaší společnosti nastavený transparentní systém na ohodnocení práce na jednotlivých pozicích? Tj.  máte jasně určená kritéria, která definují náročnost práce na jednotlivých pozicích? 
*
Provádíte ve vaší společnosti analýzu odměňování? Zjišťujete pomocí nějakého nástroje, zda máte systém odměňování nastavený férově a nedochází k neoprávněným nerovnostem?


*
Máte představu o tom, zda je ve vaší společnosti nastaveno odměňování mužů a žen férově?
*
Znáte novou EU směrnici o transparentnosti v odměňování? Víte přibližně, co všechno z ní bude vyplývat?
*
Pohlaví *
Kolik je Vám let? *
Vaše vzdělání *
Chcete nám k tématu odměňování sdělit cokoli dalšího? Napište nám to do následujícího políčka. 
Děkujeme za vyplnění. 
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy